“Capitals” simbols Ovečkins apsteidz Grecki un raksta NHL vēsturi (VIDEO)

02/03/2019 10:07

Savu vārdu Nacionālās hokeja līgas (NHL) vēstures ailēs ierakstījis krievu uzbrucējs Aleksandrs Ovečkins, kurš šonakt Vašingtonas “Capitals” uzvarā viesos pār Ņujorkas “Islanders” guva savus 45. vārtus šosezon, tādējādi kļūstot par pirmo spēlētāju NHL vēsturē, kurš jau desmit dažādās sezonās sasniedzis šo robežu.

Vēsturiskais notikums tika fiksēts trešā perioda piektajā minūtē, kad “Ovi” pēc Jevgēņija Kuzņecova un T.Dž. Ošī piespēlēm realizēja skaitlisko vairākumu, tobrīd panākot 2:1 ciemiņu labā. Mača izskaņā Ošī ripu raidīja jau tukšos “Islanders” vārtos, uzstādot gala rezultātu 3:1.

Vēl pirms šīs spēles 33 gadus vecais Ovečkins ar deviņām 45 vārtu sezonām dalīja rekordu kopā ar Veinu Grecki un Maiku Bosiju, taču septiņkārtējais Morīsa “Raķetes” Rišāra (sezonas labākais vārtu guvējs) balvas ieguvējs nu kļuvis par vienīgo līderi. Aleksandram šosezon kopumā 75 (45+30) punkti 64 cīņās.

Ar pārsteidzošu “hat-trick” šonakt izcēlās Monreālas “Canadiens” somu uzbrucējs Joels Armia, kaldinot savas komandas panākumu izbraukumā pār Ņujorkas “Rangers” (4:2). 25 gadus vecajam hokejistam tas bija pirmais “hat-trick” viņa karjerā, turklāt pirms šīs spēles Joels šosezon bija izcēlies vien ar septiņiem vārtiem un tikpat piespēlēm.

Septīto “sauso” spēli šosezon (labākais rādītājs līgā) un jau 55. kopumā karjerā aizvadījis kanādiešu vārtsargs Marks-Andrē Flerī, kaldinot Lasvegasas “Golden Knights” panākumu savu skatītāju priekšā pār Anaheimas “Ducks”. 34 gadus vecais Flerī tika galā ar visiem 34 pretinieku metieniem, bet pērnās sezonas fināliste no ASV azartspēļu un izklaides galvaspilsētas tādējādi guva trešo panākumu pēc kārtas. Tikmēr “Ducks” neveiksmju sērija tika pagarināta līdz piecām spēlēm.

Divu Rietumu konferences augšgala komandu duelī Vinipegas “Jets” mājās ar 5:3 pieveica Nešvilas “Predators”. Viesi vēl 33. minūtē atradās priekšā ar 2:0, tomēr mača turpinājumā “Jets” guva četrus bezatbildes vārtus, visā mačā gūstot gana drošu panākumu. Ar vārtiem un divām piespēlēm Vinipegas kluba labā izcēlās uzreiz trīs hokejisti – Marks Šeifels, Kevins Hejss un Bleiks Vīlers.