“Capitals” titula aizstāvēšanu sāk ar panākumu; Toronto uzvara Bostonā (VIDEO)

12/04/2019 07:46
Vašingtonas

Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņu ar uzvaru sākusi pagājušās sezonas uzvarētāja Vašingtonas “Capitals”, kas savu skatītāju priekšā ar 4:2 pārspēja Karolīnas “Hurricanes” hokejistus, serijā līdz četrām uzvarām panākot 1-0.

Pamatus uzvarai “Capitals” ielika jau spēles pirmajā periodā, kad tika gūti trīs bezatbildes vārti. Spēles rezultātu atklāja zviedrs Niklass Bekstroms, kurš vēlāk pārsvaru arī dubultoja, bet Vašingtonas trešos vārtus guva Aleksandrs Ovečkins.

Cīņas otrais periods aizritēja bez gūtiem vārtiem, bet spēles izšķirošajā trešdaļā viesi spēja divus vārtus atgūt, divas reizes precīzam esot Krievijas talantam Andrejam Svečņikovam. Tomēr “Canes” pagarinājumu izvilkt neizdevās: ceturtos vārtus mājinieki guva, kad Petrs Mrāzeks bija nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju.

Sērijas otrā spēle norisināsies Vašingtonā naktī uz piektdienu.

Citā spēlē uzvaru izcīnīja Toronto “Maple Leafs” hokejisti, kas izbraukumā ar 4:1 spēja uzveikt Bostonas “Bruins” vienību. Spēles rezultātu atklāja Bostonas pieredzes bagātais uzbrucējs Patrīss Beržerons, bet mača turpinājums aizritēja Kanādas komandas zīmē.

Vispirms Mičs Mārners panāca izlīdzinājumu, bet vēlāk, izpildot precīzu soda metienu, izvirzīja Toronto vadībā. Cits jaunais talants Viljams Nīlanders pārsvaru nostiprināja, bet ceturtos vārtus Džons Tavares guva jau, kad mājinieki vārtsargu bija noņēmuši.

Labu maču aizvadīja Toronto vārtu vīrs Frederiks Andersons, kurš atvairīja 37 no 38 sāncenšu izdarītajiem metieniem.

Pārliecinoši Stenlija kausa izcīņu iesāka arī cita Kanādas komanda Kalgari “Flames”, kas savu līdzjutēju atbalstīta ar 4:0 cerības neatstāja Kolorado “Avalanche” hokejistiem.

Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas ceturtdienas spēļu rezultāti:

Austrumu konferences ceturtdaļfināls:

Bostonas “Bruins” – Toronto “Maple Leafs” 1:4 (1:1, 0:2, 0:1); sērijā līdz četrām uzvarām ar 1-0 vadībā atrodas “Bruins”;

Vašingtonas “Capitals” – Karolīnas “Hurricanes” 4:2 (3:0, 0:0, 1:2); sērijā līdz četrām uzvarām ar 1-0 vadībā atrodas “Capitals”;

Rietumu konferences ceturtdaļfināls:

Kalgari “Flames” – Kolorādo “Avalanche” 4:0 (0:0, 2:0, 2:0); sērijā līdz četrām uzvarām ar 1-0 vadībā atrodas “Flames”.