“Capitals” spēlētājam pārtraukta par rupju spēka paņēmienu piešķirtā 20 spēļu diskvalifikācija

Toms Vilsons, sportazinas.com
Toms Vilsons Foto: NHL.com

Nacionālās hokeja līgas () komandas Vašingtonas “Capitals” uzbrucējam Tomam Vilsonam pārtraukta 20 spēļu diskvalifikācija un viņš jau otrdien varēs atgriezties laukumā.

24 gadus vecajam Vilsonam tika piešķirta diskvalifikācija uz 20 spēlēm par pārbaudes mačā izpildītu spēcīgu sitienu galvas rajonā Oskaram Sundkvistam no Sentluisas “Blues” vienības.

Atgādinām, ka incidents notika pārbaudes mačā 30. septembrī Vašingtonā starp vietējo “Capitals” un “Blues”. Otrā perioda sākumā viesu komandas hokejists  Sundkvists ielauzās sāncenšu aizsardzības zonā, taču viņa reidu ar bīstamu spēka paņēmienu pārtrauca Vilsons, lielā ātrumā ietriecoties zviedru hokejistā. Sundkvists pēc saņemtā trieciena nekavējoties saļima un spēle uz brīdi tika pārtraukta.

Hokejists jau iepriekš nesekmīgi centās apstrīdēt piešķirto sodu, bet beidzot viņam tas arbitrāžas tiesā izdevās otrdien. Uzbrucēja soda mērs tika samazināts līdz 14 spēlēm, bet viņš jau izlaidis pirmās 16 sezonas cīņas, tāpēc jau otrdien izbraukumā pret Minesotas “Wild” viņš varēs atgriezties laukumā.

Vilsons jau iepriekš izcēlies ar rupjību un pagājušajā sezonā vien viņš tika diskvalificēts trīs reizes.

Pagājušajā sezonā Vilsons sagādāja smadzeņu satricinājumu un salauza žokli Zekam Estonam-Rīzam no Pitsburgas “Penguins”. Tāpat viņš savainoja “Blues” uzbrucēju Robertu Tomasu un aizsargu Semiju Blēzu.

Diskvalifikācijas laikā Vilsons nedrīkstēja saņemt algu. 20 spēļu sods viņam liktu zaudēt 1,26 miljonus dolāru (1,11 miljonus eiro), bet tagad viņš ir ietaupījis aptuveni 378 000 dolārus (335 500 eiro).

Vilsonam piešķirtais 20 spēļu sods ir astotais visu laiku lielākais NHL vēsturē, kā arī bargākais kopš 2004. gada, kad par sitienu no muguras Stīvam Mūram 20 maču sodu saņēma arī Tods Bertuci.

Tāpat NHL spēlētāju drošības departaments iepriekš vēstīja, ka vēl viena līdzīga pārkāpuma gadījumā Vilsonam būs jāizlaiž vesela sezona, bet vēl divu gadījumā sekos mūža diskvalifikācija.

24 gadus vecais hokejists “Capitals” vienību pārstāv jau kopš 2012./2013. gada sezonas un pērn Vilsons aizvadīja savu līdz šim rezultatīvāko sezonu, 78 pamatturnīra mačos iekrājot 35 (14+21) punktus.

“Capitals” ar 17 punktiem 16 spēlēs Austrumu konferences kopvērtējumā pašlaik ieņem tikai 12.vietu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par