CAS atceļ dopinga skandālu apvītā Mutko mūža diskvalifikāciju

11/07/2019 14:59

Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) ceturtdien atcēlusi iepriekš piespriesto mūža diskvalifikāciju Krievijas valdības priekšsēdētāja vietniekam Vitālijam Mutko.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) Mutko 2017.gada decembrī piesprieda mūža diskvalifikāciju, jo viņš bija iesaistīts Krievijas dopinga skandālā, kas notika 2014.gadā pēc Soču olimpiskajām spēlēm. Pēc Olimpiādes noskaidrojās, ka Krievijā tika izveidota valsts atbalstīta dopinga lietošanas sistēma.

Zīmīgi, ka Mutko tobrīd ieņēma sporta ministra amatu.

Tikmēr CAS savu lēmumu pamatoja ar to, ka Mutko nebija nedz atlēts, nedz treneris, nedz tika iekļauts apkalpojošajā personālā, tāpēc viņam piespriestā diskvalifikācija esot ārpus arbitrāžas tiesas jurisdikcijas. Lēmumā arī noteikts, ka Mutko ir tiesības apmeklēt turpmākās Olimpiādes, ja vien SOK viņu uz tām ir ielūgusi.

Līdz ar pieņemto lēmumu Krievijas Olimpiskās komitejas goda vadītājs Aleksandrs Žukovs paziņoja, ka atceltā diskvalifikācija pierādot faktu, ka tāda valsts atbalstīta dopinga sistēma nekad nav pastāvējusi. “Pasludinātais lēmums tikai pierāda to, ko mēs jau iepriekš regulāri teicām – tāda valsts dopinga programma nekad nav pastāvējusi,” ziņu aģentūrai TASS teica Žukovs. “Man ir prieks, ka CAS ir ieņēmusi šādu pozīciju. Apvainojumi pret Krieviju par it kā esošu valsts dopinga programmu bija nepamatoti. Tie bija safabricēti meli no Grigorija Rodčenkova puses, kurš pats vadīja šo sistēmu.”

Jau ziņots, ka Krievijai tika aizliegts piedalīties 2018.gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs Dienvidkorejā, tomēr 168 atlēti no Krievijas drīkstēja startēt zem neitrāla karoga. Savukārt trīs dienas pēc Olimpiādes SOK atkal savā biedru lokā uzņēma Krieviju.

Tāpat Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) darbību atjaunoja tikai pērnā gada septembrī. Tai pat laikā tika noteikts, ka līdz gada pēdējai dienai Krievijai ir jānodrošina pieeja Maskavas antidopinga laboratorijai. Tomēr tas tika izdarīts ar nokavēšanos.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Indulis Bikše
24/01/2022 14:46

Bikše par kvotas atdošanu citam sportistam: Tā ir sodīšana, par to, ka pateicu taisnību

Pēc Latvijas Slēpošanas federācijas (LSF) paziņojuma, ka Pekinas olimpisko spēļu dalībai apstiprināts distanču slēpotājs Roberts Slotiņš, vēl bija cerība, ka LSF mainīs savu nostāju, aģentūrai LETA atklāja distanču slēpotājs Indulis…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…