CAS samazina Gauračam piespriesto diskvalifikāciju

23/09/2022 08:41
Edgars Gauračs

Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) samazinājusi Jūrmalas futbola kluba “Spartaks” ģenerāldirektora un bijušā futbolista Edgara Gaurača diskvalifikāciju līdz 15 mēnešiem, informē vienība. Tādējādi Gauračs futbola vadībā varēs atgriezties 2023.gada 19.janvārī.

Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) Kontroles, ētikas un disciplīnārlietu komisija pērnā gada oktobrī saistībā ar apsūdzībām spēļu un sacensību rezultātu sarunāšanā Gauračam piemēroja aizliegums uz desmit gadiem iesaistīties jebkādās ar futbolu saistītās darbībās. UEFA saistībā ar šo lēmumu aicināja Starptautisko Futbola federāciju asociāciju (FIFA) diskvalifikāciju attiecināt uz jebkādu darbību sporta pasaulē.

Šī gada februārī UEFA Apelāciju komisija Gaurača diskvalifikāciju samazināja no sākotnējiem desmit gadiem līdz trīs. Komisija anulēja sankcijas par aktīvu spēļu manipulāciju un piesprieda trīs gadu diskvalifikāciju par pasīvu spēļu manipulāciju (neziņošanu par spēlēm pilnībā un nepieciešamajā laikā).

Klubs vēsta, ka Gauračs kavējies ziņot par pārkāpumu tikai divas dienas, kā dēļ samazināta viņam piemērotā diskvalifikācija. Tāpat klubs pateicas juridiskajam birojam “SILA International Lawyers”, kas pārstāvēja Gauraču UEFA un CAS. Latvijas izlasē Gauračs aizvadīja 20 spēles un guva piecus vārtus. Profesionāla futbolista karjeru viņš noslēdza 2019.gada sezonas beigās.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Ronens Ginzburgs
28/09/2022 15:58

Ginzburgs par “Prometey” un Čehijas izlasi, trako Putinu un spēlēšanu Rīgā

Jau šo piektdien tiks dots starts apvienotajai Latvijas – Igaunijas basketbola līgai. Šajā sezonā komandu pulku papildinās vienība ar ambicioziem mērķiem – Ukrainas klubs “Prometey”. Martā pārtraucot savu darbību, 2021….

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām