Caune izcīna sesto vietu pasaules junioru čempionāta 3000 metru skrējienā

02/08/2022 08:35
Agate Caune

Latvijas skrējēja Agate Caune pirmdien Kolumbijas pilsētā Kali izcīnīja sesto vietu pasaules junioru vieglatlētikas čempionāta 3000 metru skrējienā. Uzvaru svinēja kenijiete Betija Čelangata, kura finišēja deviņās minūtēs un 1,03 sekundēs, 2,85 sekundes vēlāk finišēja etiopiete Cijona Abebe, bet vēl 2,13 sekundes atpalika cita Kenijas skrējēja Nensija Čeropa.

Caune 3000 metrus skrēja deviņās minūtēs un 25,92 sekundēs jeb 24,89 sekundes lēnāk par uzvarētāju. Goda pjedestāls bija 19,94 sekunžu attālumā, bet no ātrākās Eiropas skrējējas – piektajā vietā finišējušās somietes Ilonas Mononenas – viņa atpalika 4,8 sekundes. Sacensību sākumā Caune bija grupas priekšgalā, bet aptuveni pēc trešdaļas distances pārņēma vadību skrējienā, taču ātri vien viņu apdzina Kenijas un Etiopijas skrējējas, kā arī somiete. Turpinājumā lielu daļu distances valmieriete skrēja vienatnē. Šajā skrējienā startēja 15 sportistes.

17 gadus vecajai Caunei pirms šīm sacensībām bija sestais labākais rezultāts šajā sezonā, kas ir arī sportistes personīgais rekords – deviņas minūtes un 12,67 sekundes. Tikmēr Latvijas rekordiste kārtslekšanā Alisona Diāna Neidere kvalifikācijā ar pārvarētiem 3,80 metriem ieņēma dalītu 17.vietu 21 sportistes konkurencē. Viņa kvalifikāciju sāka ar šo augstumu, bet trīsreiz piedzīvoja neveiksmi, cenšoties pārlekt 3,95 metru augstumā novietotu latiņu. Fināla sasniegšanai vajadzēja pārlēkt 4,25 metrus vai iekļūt labāko divpadsmitniekā. Finālā iekļuva sportistes arī ar pārvarētiem 4,05 metriem.

Savukārt diska mešanā Vineta Krūmiņa ar 38,25 metru tālu metienu kvalifikācijā ieņēma pēdējo, 29.vietu un finālam nekvalificējās. Viņai ieskaitīts bija tikai otrais mēģinājums. Latviju pasaules U-20 čempionātā pārstāv Agate Caune 3000 un 5000 metru skrējienos, Lāsma Zemīte augstlēkšanā un tāllēkšanā, Gerda Kerija Dreimane septiņcīņā, Vineta Krūmiņa lodes grūšanā un diska mešanā, Sanija Ozoliņa šķēpa mešanā, Invida Mauriņa 800 metru skrējienā, Alisona Diāna Neidere kārtslēkšanā un Aleks Pelcmanis 400 metru barjersprintā. Sportistiem uz Kali līdzi devušies treneri Ainis Raubišķis, Māris Urtāns un Raivis Maķevics. Meistarsacīkstes norisināsies līdz sestdienai.