Caune: Ja gribi sacensties ar elites sportistēm, tad ir jāskrien ātri

11/08/2023 10:12
Nokopēts
Agate Caune

Lai sacenstos ar elites sportistēm, ir jāskrien ātri, pēc uzvaras Eiropas U20 vieglatlētikas čempionāta 5000 metru skrējienā atzina Latvijas skrējēja Agate Caune.

Jau ziņots, ka Caune ceturtdien Jeruzalemē izcīnīja zelta medaļu 5000 metru skrējienā, nodrošinot otro titulu divās dienās, jo trešdien finišēja pirmā arī 3000 metros. Valmieriete titulu izcīnīja arī jaunu Eiropas U20 čempionātu rekordu – 15 minūtēm un 3,85 sekundēm. “Nedomāju, ka skriešu tik ātri, taču sacensību laikā jutos lieliski un esmu neizsakāmi laimīga par rezultātu. Treneris teica, ja jūtos lieliski, tad varu kāpināt tempu. Apstākļi bija man piemēroti,” čempionāta rīkotāji citē Caunes stāstīto.

Distances sākumā ātrumu palīdzēja noturēt Dānijas skrējēja Sofija Tegersena, kura pirmajā kilometrā skrēja tikai nedaudz aiz muguras latvietei. “Ļoti gribēju noskriet ātrāk par 15 minūtēm vai vismaz tuvu tam, jo, ja gribi sacensties ar elites sportistēm, tad ir jāskrien ātri,” uzsvēra Caune.

Tāpat sportiste pastāstīja, ka viņas elks ir Latvijas visu laiku labākā garo distanču skrējēja Jeļena Prokopčuka, kura palīdzot Caunei ar konsultācijām.  Šosezon U20 vecuma grupā par Cauni ātrāk 5000 metrus veikušas tikai sešas Etiopijas skrējējas. Visu laiku ātrāko junioru sarakstā latviete pasaulē tagad ir 50. šajā distancē, bet Eiropā – ceturtā.

Caune U20 EČ ar jaunu sacensību rekordu uzvar arī 5000 metru skrējienā

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām