Caurstaigājama sēta un veiksmes trūkums – cik “Blue Jackets” ielaistajos vārtos vainojams Merzļikins (VIDEO)

28/10/2022 10:20
Nokopēts
Elvis Merzļikins

Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Kolumbusas “Blue Jackets” sezonu uzsākusi ne pārāk veiksmīgi. No astoņām spēlēm uzvarētas tikai trīs, ielaisti 33 vārti jeb vidēji 4,7 spēlē. Pie šādiem rādītājiem pirmie, uz kuriem sāk skatīties iespējamo vaininieku meklējumos, ir vārtsargi, tātad, arī Elvis Merzļikins.

28 gadus vecā ripu ķērāja statistika tiešām neatbilst cerētajam, it īpaši ņemot vērā viņa atalgojumu 5,4 miljonu dolāru apmērā. Piecos mačos atvairīti 86,3% metienu un vidēji ielaisti 4,06 vārti. Tie ir slikti skaitļi, no kāda leņķa uz to skatītos. Tajā pašā laikā ar Elvi vārtos “Blue Jackets” tika pie divām uzvarām no trīs, kamēr katrā no zaudētajām spēlēm viņš ielaidis piecus un sešus vārtus.

Cik liela ir Elvja vaina ielaistajos vārtos un vai viņš ir vienīgais (kopā ar Danīlu Tarasovu), kurš būtu vainojams komandas neveiksmēs? Pamēģināsim uz to noraudzīties racionāli – cik vārtos Merzļikins bija bezspēcīgs, un cik ir uz viņa sirdsapziņas? Vienā no pēcspēles intervijām “Blue Jackets” galvenais treneris Breds Larsens teica, ka viņš nekomentēs Merzļikina spēli. Mums gan tas neviens darīt neliedz.

P.S. Šī nav vārtsarga spēles analīze kopumā – izskatīsim tikai viņa darbības ielaistajos vārtos.

“Blues” – “Blue Jackets” 5:2

1. vārti (1:17). ✔️ Standarta vairākuma situācija – vārtsargs vai nu paspēj pārvietoties, vai nu nepaspēj. Diemžēl Elvis nepaspēja un arī ieraudzīt visu arī nebija iespējams.

2. vārti (2:55). ✔️ Šeit, pirmkārt, ir pretenzijas pret laukuma spēlētājiem, kuri muļķīgi zaudēja ripu savā zonā. Atstāt Merzļikinu (un arī jebkuru citu vārtsargu) vienatnē pret Vladimiru Tarasenko ar viņa plaukstas metienu ir ļoti slikta ideja, kas arī pierādījās šajā epizodē.

3. vārti (6:17). ✔️Atkal ripa zaudēta tad, kad to varētu arī nedarīt. “Blues” ātri ieslido zonā un ar pāris piespēlēm gūst vārtos. Ja blakus būtu policisti ar radaru, tad ripu noteiktu sodītu par ātruma pārkāpšanu. Noskatieties vēlreiz un atbildiet sev godīgi – vai to tiešām bija iespējams atsist?

4. vārti (7:05). Arī šeit viss sācies pēc tam, kad “Blue Jackets” zaudēja ripu savā zonā. Aizsargs Džeiks Neiborss izlidoja vienatnē pret Merzļikinu un ar nūjas neērto pusi pārspēja latvieti. Šo varētu nosaukt par 50/50 epizodi – Elvis labākajā formā līdz ripai, visticamāk, būtu aizsniedzies.

5. vārti (8:05). Padomju laikos pēc šādas spēles savā zonā spēlētājiem liktu skriet garu krosu. Runājot par Merzļikinu – šis Tarasenko metiens gan bija ņemams. Kā pareizi atzīmēja spēles komentētājs, Elvis domās jau bija devies uz soliņu, lai nomainītos pret sesto laukuma spēlētāju.

“Blue Jackets” – “Canucks” 4:3 PL

1.vārti (0:53). ✔️ Pretuzbrukums divatā pret vienu. Bo Horvata metiens vienā pieskārienā pēc komandas biedra piespēles bez izredzēm Merzļikinam.

2. vārti (2:02). ✔️Varat mani vainot nepelnīto simpātiju paušanā Elvim, bet arī šajā epizodē es neredzu viņa vainu. Proti, Merzļikins ir vienīgais, kurš uz bortu “skatās” ar muguru. Šeit bija jābūt palīdzības no laukuma spēlētājiem. Ja tādas nav, tad saņemiet 0:2.

3. vārti (6:05). ✔️ Saskaitiet, cik reizes ripa mainīja lidojuma virzienu, kā arī to, cik cilvēku bija vārtu priekšā šajā epizodē. Ja jums liekas, ka šeit ir Merzļikina vaina, tad varat vainot komunālos dienestus tajā, ka ārā pēkšņi sācies sniegs.

“Blue Jackets” – “Predators” (5:3)

1. vārti (0:25). Ne pārāk veiksmīga epizode Elvim, jo šajā epizodē viņam bija vairākas iespējas piespiest ripu. Skaidrs, ka arī šeit komandas biedriem vajadzētu nevis skatīties hokeju, bet izmest ripu, tomēr šajās epizodēs veiksmīgāk jānospēlē vārtsargam.

2. vārti (1:26). ✔️Elvis savu darbu izdarīja un metienu atsita. Pareizais jautājums šeit ir, kur bija pārējie laukuma spēlētāji un vai tiešām spēka paņēmienam pret Raienu Johansenu bija jābūt pēc tam, kad viņš guva vārtus, nevis pirms?

3. vārti (4:13). ✔️Kā saka, vārtsargam visu 60 minūšu laikā jābūt gatavam metienam no jebkuras pozīcijas. Diemžēl citi spēlētāji nav caurspīdīgi un latvietis varēja tikai minēt, kur lidos ripa. Neuzminēja, bet par to arī nevaram viņu vainot.

“Blue Jackets” – “Penguins” (3:6)

1. vārti (3:06). Sarežģīta epizode. Džoša Arčibalda metiens tālajā stūrī tiešam bija spēcīgs un arī precīzs. Šeit, iespējams, varētu nedaudz labāk nospēlēt tieši pozicionāli. Nav tā, ka Elvis ielaida “taurenīti”, bet, kā saka šajā situācijās – neizglāba.

2. vārti (4:35). ✔️ “Blue Jackets” sezonas sākuma aizsardzības klasika – zaudēta ripa savā zonā, tad Gustavs Nīkvists nenocīnās par to pie apmales un tad seko metiens no zilās līnijas. Elvim priekšā divi “ķermeņi”, kā izteicās spēles komentētāji, līdz ar to grūti kaut ko pārmest.

3. vārti (5:21). ✔️Tas jau nemaz nav smieklīgi, jo “Blue Jackets” aizsargiem un uzbrucējiem bija vairākas iespējas izmest ripu no zonas. Neviena no tām netika izmantota. Arī šeit Elvim vienatnē bija jācīnās vienatnē bija jācīnās pret “Penguins” uzbrukumu un uzvarēt šajā cīņā būtu visai sarežģīti.

4. vārti (6:12). ✔️Nopietni? Atstāt Sidniju Krosbiju vienatnē vārtu tuvumā, un pēc tam vēl uzgrūst citu “Penguins” spēlētāju Merzļikinam virsū? Ļoti interesanta aizsardzības stratēģija.

5. vārti (7:34). ✔️Ja Elvim kaut kas trūkst šosezon, tad tā ir veiksme. Atsit ripu tā, lai tā trāpītu komandas biedram pa pakaļu un atlektu uz vārtu priekšu – ne katram vārtsargam karjeras laikā gādās šādas epizodes. Un kārtējo reizi jautājums – kāpēc Dentons Heinens bija vienatnē un kāpēc viņam bija tik daudz laika?

6. vārti (8:18). ✔️Skaidrs, ka līdzjutēji parasti seko ripas kustībai, bet paskatieties uzmanīgi, ko šeit dara “Blue Jackets” astotais numurs. Elvis pirmo metienu atsita, tikt ar otru bija visai sarežģīti.

“Blue Jackets” – “Coyotes” (3:6)

5. vārti (5:18). ✔️Šajā spēlē Elvis gāja laukumā, rezultātam esot 0:4. Komentētāja frāze “world class shot” lieliski apraksta situāciju. Tiešām grūti kaut ko pārmest, pat ja viņš būtu novirzījies nedaudz pa labi, šis metiens tāpat ar 99% varbūtību lidotu vārtos.

Rezultātā varam redzēt, ka no 18 ielaistiem vārtiem divi ir uz Elvja sirdsapziņas un vēl divi ir 50/50 situācijas. “Elvis nav demonstrējis savu labāko sniegumu, un ir normāli to teikt atklāti. Gan es, gan viņš pats zina, ka var labāk,” teica Larsens pirms spēles pret Arizonas “Coyotes”, kurā viņa izvēlētais Tarasovs ielaida četras ripas un tika nomainīts.

Labāk var ne tikai Elvis, bet arī pati komanda, jo tās darbības aizsardzībā ir zem jebkādas kritikas. Varbūt, pirms izteikt pretenzijas pret vārtsargiem, vispirms neatstājiet Krosbiju, Tarasenko un citus uzbrucējus vienatnē pie vārtiem?

TOP notikumi
1
X
2
1.73
4.61
4.45
1.22
6.5
13
1.33
5.5
8.5
2.4
3.25
2.95
1.24
6.25
11.5
2.9
3.7
2.25
1.75
3.8
4.5
1.98
3.5
3.8
    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
1.73
4.61
4.45
1.22
6.5
13
1.33
5.5
8.5
2.4
3.25
2.95
1.24
6.25
11.5
2.9
3.7
2.25
1.75
3.8
4.5
1.98
3.5
3.8
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām