“Cavaliers” aizmaina Džefersonu un Felderu

foto: nba.com

Nacionālās basketbola asociācijas () pērnā gada finālisti Klīvlendas “Cavaliers” veikuši maiņas darījumu ar Atlantas “Hawks” kā rezultātā komandu atstās veterāns un Kajs Felders, ziņo klubiem pietuvināti avoti.

“Cavs” darījumam pievienojusi arī divas otrās kārtas drafta izvēles, kamēr Atlanta pretī atdos 2019. un 2020. gada drafta otrās kārtas izvēles, kuras tā ieguva attiecīgi no Losandželosas “Lakers” un Minesotas “Timberwolves”, kā arī tiesības uz diviem spēlētājiem – grieķi Dimitrosu Agravani, kurš šobrīd ir Jāņa Strēlnieka komandas biedrs Pireju “Olympiacos” rindās un uz ukraini Serhiju Gladiru, kurš šajā sezonā pārstāv AS “Monaco Basket” vienību.

Lai arī Džefersons sevi labi apliecināja aizvadītajā sezonā kā lomas spēlētājs, it īpaši play-off turnīrā, šajā sezonā viņš savas pozīcijas zaudēja, jo “Cavs” vienojās ar Dveinu Veidu, līdz ar to uz doto brīdi komandā atrodās 16 spēlētāji ar garantētajiem līgumiem, neskaitot vēl Keja Feldera daļēji garantēto līgumu. Tieši Džefersona un Feldera aizmainīšana sākotnēji tika nosaukts kā reālākais variants, jo Džefersona līguma izpirkšana Klīvlendai izmaksātu ļoti dārgi, ņēmot vērā, ka komanda pārsniegusi algu griestus.

Paredzams gan, ka “Hawks” izpirks abu spēlētāju līgumus.

Līdz ar šo maiņu “Cavaliers” šobrīd ir spēkā līgumi ar 15 spēlētājiem, kā arī, aizmainot abus iepriekš minētos spēlētājus, Klīvlenda ietaupīs aptuveni 12 miljonus ASV dolārus, jo tai bija jāmaksā līgai greznības nodoklis.

Greznības nodoklis ir, kad komanda neiekļaujas līgas noteiktajos algas griestos (šogad tie ir aptuveni 99 miljoni ASV dolāru) un tādā gadījumā vienībai par katru pārsniegto dolāru ir jāmaksā arī līgai, proti, komandai būs jāmaksā kompensācija Džefersonam un jāsamaksā atlikusī summa, kas pārsniedz algu griestus, līgai, jo tā atskaita spēlētāju.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par