“Cavaliers” neizmanto iespēju izraut uzvaru, “Warriors” papildlaikā gūst virsroku (VIDEO)

01/06/2018 08:20

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) finālsērijas pirmajā mačā šonakt Goldensteitas “Warriors” savā laukumā ar rezultātu 124:114 vien pagarinājumā spēja salauzt Klīvlendas “Cavaliers” pretestību, sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties priekšā 1-0.

Viesus no zaudējuma neglāba arī fenomenālais Lebrona Džeimsa sniegums – 48 laukumā pavadītajās minūtēs “Cavs” superzvaigzne guva 51 punktu (1p. 10/11, 2p. 16/25, 3p. 3/7), izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas un izpildīja astoņas rezultatīvas piespēles. Šī bija Džeimsa rezultatīvākā “play-off” spēle viņa 15 gadus ilgajā karjerā. Klīvlendas kluba sastāvā desmit punktu robežu gan spēja sasniegt vēl tikai Kevins Lavs (21 p. + 13 atl.b.) un Dž. R. Smits (10 p.).

Tikmēr kareivju sastāvā kārtējo reizi galveni vilcēji bija līderu kvartets ar Stefenu Kariju (29 p. + 9 piespēles), Kevinu Durentu (26 p. + 9 atl. b.), Kleju Tompsonu (24 p.) un Dreimondu Grīnu (13 p. + 11 atl.b + 9 piesp. + 5 bloki).

Cīņas pirmais puslaiks aizritēja līdzīgā spēkošanās, par ko liecināja arī rezultāts uz tablo pēc nospēlētām 24 minūtēm – 56:56. “Cavaliers” otrajā ceturtdaļā izdevās pat atrauties 11 punktu atstatumā (51:40), tomēr puslaika izskaņu sekmīgāk aizvadīja “Warriors” spēlētāji, pilnībā sadeldējot iekrāto deficītu.

Trešajā ceturtdaļā iniciatīva arvien vairāk sāka pāriet mājinieku rokās, taču, pateicoties Džeimsa lieliskajai spēlei, “Cavs” saviem sāncenšiem nekur tālu atrauties neļāva, izšķirošo ceturksni sagaidot ar cerīgo -6 (78:84). Arī pamatlaika pēdējās minūtēs Klīvlendas iespējas uzvarēt lielākoties bija atkarīgas no Lebrona snieguma, taču vērtīgus metienus realizēja arī Lavs. Sākoties pamatlaika pēdējai minūtei, Džeimsa rezultatīvais caurgājiens panāca 104:102 viesu labā.

“Warriors” atbildēja ar Durenta precīzajiem sodiņiem, bet jau nākamajos uzbrukumos abas komandas apmainījās ar precīziem groziem, turklāt mājinieku sastāvā 2+1 gājienu realizēja Karijs, panāko 107:106. Klīvlendas pēdējā uzbrukumā iespēju stāties uz soda metienu līnijas nopelnīja Džordžs Hils, kurš bija precīzs pirmajā mēģinājumā, taču kļūdījās otrajā.

Sekoja amizanta situācija “Cavaliers” spēlētāja Smita izpildījumā – pēc Hila neprecīzā sodiņa atlēkušo bumbu uzbrukumā izcīnīja tieši viņš, taču, domādams, ka vadībā ir Klīvlendas klubs, aizsargs atlikušajās nepilnās piecās sekundēs grozam neuzbruka, novedot spēli līdz papildlaikam. Pagarinājumu “Warriors” uzsāka ar 7:0 spurtu un ātri vien iekrāja desmit punktu pārsvaru, kuru izdevās nosargāt līdz pat mača finālsvilpei.