“Cavs” galvenais treneris atzīst, ka Džeimss esot saguris; pats Lebrons to noliedz

24/05/2018 14:46

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) “play-off” Austrumu konferences finālā vadību atguvusi Bostonas “Celtics”, kas šonakt savā laukumā ar 96:83 pārspēja Klīvlendas “Cavaliers”, sērijā līdz četrām uzvarām ķeltiem izvirzoties priekšā ar 3-2. Viesu līderis Lebrons Džeimss maču noslēdza ar 26 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām, taču arīdzan sešām kļūdām.

NBA apskatnieki arī novēroja, ka 33 gadus vecā uzbrucēja sniegumā, iespējams, pirmo reizi šajās izslēgšanas spēlēs bija manāmas noguruma pazīmes, ko pats Džeimss arī pēc mača atzina: “Bija brīži, kad jutos saguris, taču šajā sezonas brīdī ar to saskaras visi laukuma spēlētāji.”

Lebrons gan vēlāk noraidīja iepriekš teikto, atzīstot, ka žurnālisti esot viņam mutē ielikuši vārdus par nogurumu. “Ar mani viss ir kārtība. Es neminēju nogurumu – to darīja preses pārstāvji.”

“Cavaliers” galvenais treneris Tairons Lū mača gaitā variēja ar spēlētāju virknējumiem, tādējādi dodod lielāku atpūtu Džeimsam. Trešās ceturtdaļas izskaņā deva Lebronam atpūtu, lai komandas līderis būtu gatavs doties laukumā jau no ceturtās ceturtdaļas pirmajām minūtēm. Tomēr līgas superzvaigzne vēl nebija gatavs atgriezties laukumā, kā rezultātā noslēdzošās ceturtdaļas ievadā uz “Cavs” rezervistu soliņa atradās gan Džeimss, gan Kevins Lavs.

“Viņš izskatījās nedaudz noguris. Man gan nav pamata uztraukties par to. Ir jābūt gataviem doties laukumā,” atzina Lū.

Džeimss šajās izslēgšanas spēlēs jau paguvis aizvadīt 648 minūtes, kas ir visvairāk starp visiem spēlētājiem. Aizvadītas nakts cīņa viņam bija jau 98 šosezon, kas ir tikai par divām mazāk nekā viņa rekords 100 spēles (2011. gadā). Jāatzīmē, ka šīs robežas sasniegšanai Lebrons togad aizvadīja arī sešus NBA finālsērijas mačus.

Starp Austrumu konferences finālsērijas otro un trešo maču bija neierasti gara trīs dienu pauze, taču jau katru nākamo dueļa cīņu šķirs tikai viena diena. Pats Džeimss arī atzinis, ka viņu piemeklējušas problēmas ar miegu, it sevišķi pēc zaudētām spēlēm. Tas gan netraucēja Lebronam sērijas piektajā mačā vienatnē gūt vairāk punktus nekā pārējiem “Cavs” starta piecinieka spēlētājiem (piekto reizi šajā “play-off”).

“Tik un tā centos darīt visu iespējamo, lai mēs uzvarētu. Mums bija iespējas, taču neizmantojām tās.”