“Cavs” pēc uzvaras pār Bostonu kā galvenos panākuma stūrakmeņus min Tompsonu un aizsardzību

Tristans Tompsons Cavaliers NBA Sportazinas.com
Tristans Tompsons Foto: USA Today Sports

Klīvlendas “Cavaliers” šonakt Nacionālās basketbola asociācijas () “play-off” Austrumu konferences finālsērijā savā laukumā ar rezultātu 116:86 pamatīgi nopēra Bostonas “Celtics” vienību, sērijā līdz četriem panākumiem panākot 1-2. Pēc mača mājinieku komandas uzbrucējs Kevins Lavs uzsvēra, ka viena no uzvaras atslēgām bijusi Tristana Tompsona darbība aizsardzībā pret vienu no Bostonas līderiem Elu Horfordu.

“Tristans allaž ir spējis svarīgās spēlēs uzlabot savu sniegumu. Lieli nopelni mūsu uzvarā ir tieši viņam, jo Horfords ir “Celtics” komandas motors. Viņš var uzņemtie saspēles vadīšanu, kā arī paveic vairākas lietas, kas pat neparādās statistikas ailēs. Tomēr Tristans sekmīgi ar viņu tika galā un tāpat arī iepriekšējās divās spēlēs,” atzina 13 punktus un 14 atlēkušās bumbas sakrājušais Lavs.

Sērijas pirmajās divās cīņās Horfords izcēlās ar vidējie gūtiem 17,5 punktiem, bet šonakt pieredzējušā spēlētāja kontā bija vien septiņi, kamēr uz spēli aizsardzībā orientētais Tompsons atbildēja ar desmit punktiem.

“Izpētījam pirmo divu spēļu videoierakstus un redzējām, ka mūsu komunikācija aizsardzībā bija drausmīga. Varētu pat teikt apkaunojoša. Zinām, ka “Celtics” labi saspēlējas, un mums tam ir jābūt gataviem. To sekmīgi arī darījām šonakt, bet, iespējams, nākamajā mačā ar to var nepietikt, tāpēc jāuzlabo sniegums vēl vairāk,” izteicās pats kanādietis Tompsons.

“Celtics” sērijas trešajā mačā grozam uzbruka vien ar 39,2% precizitāti, tostarp 27,3% no tālmetienu atzīmes (salīdzinājumam – pirmajās divās spēlēs Bostonā attiecīgi 47,1% un 34,4%).

“Jāspēlē fiziski un nedrīkst ļaut viņiem laukumā justies ērti. Jāmēģina pie aizsegiem komunicēt vienam ar otru. Atšķirībā no pirmajām divām spēlē, šonakt, kad kāds aizsardzībā pieļāva kļūdu, to laboja jau kāds cits. Šī papildus enerģijas pielikšana mums pietrūka Bostonā, līdz ar to sāncenši tika pie viegliem tālmetieniem, taču šodien viņiem vairs nebija šādas iespējas,” “Cavs” aizsardzības nozīmi uzsvēra arī Džordžs Hils.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par