Čehija atgūstas pēc zaudējuma Latvijai un šokē amerikāņus, iekļūstot pusfinālā

18/08/2022 08:41
Čehijas un ASV hokejisti

Šonakt pasaules U20 čempionātā hokejā noskaidroti pēdējie pusfinālisti – par tiem kļuvuši Kanādas un Čehijas hokejisti. Kanādieši ar 6:3 pieveica Šveici, savukārt čehi sarūpēja lielu pārsteigumu – pēc neizteiksmīgā grupu turnīra ceturtdaļfinālā apspēlēti ASV hokejisti ar rezultātu 4:2.

Trešajā ceturtdaļfināla duelī mājiniece Kanāda rezultatīvi uzsāka mača pirmo periodu, pirmos vārtus gūstot jau otrajā minūtē. Šveicieši spēja atgūties un rezultātu izlīdzināt, taču tad sekoja trīs kanādiešu bezatbildes vārti, pēc kuriem Šveice pietuvoties tuvāk nekā divu vārtu atstatumam nespēja. Mājinieku rindās ar trīs rezultativātes punktiem izcēlās Logans Stankovičs – divi gūti vārti un viena rezultatīva piespēle. Šveicei nepalīdzēja Atilio Bjaskas “dublis”.

Tikmēr noslēdzošajā 1/4 mačā Čehija, kura par pārsteigumiem turnīra laikā jau bija parūpējusies (zaudējums Latvijai), hokeja pasauli šokējusi atkal – pieveikta līdz šīm nevainojumu sniegumu rādījusī ASV junioru izlase. Lai gan amerikāņi atklāja rezultātu, Čehija spēja atgūties un ASV vārtsargu Keidenu Mbereko pārspēt trīs reizes pēc kārtas, pašiem nevienu ripu neielaižot. Izšķirošajā trešdaļā Čehijas izlases spēlētājs Staņislavs Snožils saņēma disciplinārsodu, ko amerikāņi pēc tam spēja realizēt. Pēdējais vārds gan piederēja Jirži Kuličam – ASV izlasei mēģinot izlīdzināt rezultātu, tā nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, un čehu uzbrucējs raidīja ripu tukšos vārtos.

Čehija lūkos izcīnīt pirmās medaļas junioru līmenī kopš 2005. gada, kamēr kanādieši lūkos revanšēties par iepriekšējā čempionāta sāpīgo noslēgumu, kur finālmačā tika atzīts ASV pārākums.