Čehija bullīšos pārspēj Kanādu, Šveice saplosa Dienvidkoreju

17/02/2018 11:55

Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu vīriešu hokeja turnīrā šodien tika aizvadītas otrās kārtas spēles A apakšgrupā. Čehijas izlase bullīšos ar 3:2 pārspēja Kanādu, bet Šveices valstsvienība ar 8:0 saplosīja mājinieci Dienvidkoreju.

Otro uzvaru divās spēlēs izcīnīja Čehijas izlase, kas ar 3:2 bullīšos pārspēja Kanādu. Meisons Reimonds jau otrajā minūtē realizēja skaitlisko vairākumu un izvirzīja kanādiešus vadībā (1:0), taču Dominiks Kubaliks pēc nepilnām sešām minūtēm panāca izlīdzinājumu – 1:1. Sešas ar pusi minūtes līdz pirmās trešdaļas beigām Renē Burks izmantoja pretinieku noraidījumu un atguva kanādiešiem vadību (2:1), tomēr otrā perioda ievadā Mihals Jordans atjaunoja līdzsvaru uz tablo – 2:2.

Nedz pamatlaika turpinājumā, nedz papildlaikā vārti netika gūti, līdz ar to uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešama pēcspēles metienu sērija. Tajā Jana Kovārža precīzais metiens nodrošināja čehiem uzvaru ar 3:2.

Savukārt otrā A apakšgrupas spēlē Šveices valstsvienība ar 8:0 sagrāva olimpisko spēļu rīkotāju Dienvidkoreju. Šveicieši pirmajā trešdaļā izdarīja par astoņiem metieniem vairāk nekā pretinieki (15:7), taču guva tikai vienus vārtus. Rezultātu pirmā perioda vidū atklāja Deniss Holenšteins, kurš cīņā ar pretinieku aizsargu vārtu priekšā bija pirmais pie Dienvidkorejas vārtsarga Meta Daltona atsistās ripas – 1:0.

Otrajā trešdaļā dienvidkorejieši neļāva pretiniekiem vairs tik bieži apdraudēt savus vārtus, tomēr Šveices izlase iemeta vēl divas ripas un nostiprināja savu pārsvaru (3:0). Savukārt pēdējā trešdaļā šveicieši guva vēl piecus vārtus un panāca jau ļoti graujošo 8:0. Astoņas minūtes un 26 sekundes līdz pamatlaika beigām Piuss Suters pēc partnera metiena vārtu priekšā meistarīgi mainīja ripas lidojuma virzienu un noformēja sev hat-trick.

Rītdien tiks aizvadītas A apakšgrupas pēdējās kārtas spēles. Grupas līdere Čehija pulksten 09:40 uzsāks spēli pret Šveici, bet Kanāda pulksten 14:10 eksaminēs mājinieci Dienvidkoreju.

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…