Čehija pārsteidzoši pieveic Anglijas izlasi

11/10/2019 23:55

Čehijas vīriešu futbola izlase piektdien izcīnīja sensacionālu uzvaru 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas mačā.

Čehi A apakšgrupas duelī mājās ar 2:1 (1:1) pārspēja vienu no planētas vadošajām izlasēm Angliju.

Futbola dzimtenes pārstāvji aizvadīja blāvu maču un kvalifikācijas spēlēs cieta pirmo zaudējumu pēdējo desmit gadu laikā. Turpretī Čehija spēlēja pārliecinoši, krietni vairāk sitot pa pretinieku vārtiem.

Pēc Rahīma Stērlinga nogāšanas soda laukumā, spēles piektajā minūtē 11 metru soda sitienu realizēja Herijs Keins. Tiesa, četras minūtes vēlāk Jakubs Brabecs pēc stūra sitiena panāca neizšķirtu.

Uzvaras vārtus čehiem guva Zdeņeks Ondrāšeks, kurš piecas minūtes pirms pamatlaika beigām saņēma piespēli tieši pretī vārtiem un no aptuveni 11 metriem trieca bumbu tīklā.

Angļi nebija zaudējuši 44 kvalifikācijas spēlēs pēc kārtas, iepriekšējo neveiksmi ciešot 2009.gadā, kad ar 0:1 tika atzīts Ukrainas pārākums.

Vēl šajā apakšgrupā Melnkalne savā laukumā cīnījās neizšķirti 0:0 (0:0) ar Bulgāriju.

Apakšgrupā pa 12 punktiem guvušas Anglija un Čehija, kuras aizvadījušas attiecīgi piecas un sešas spēles. Tālāk ar astoņiem punktiem piecos dueļos ir Kosova, bet pa trim punktiem sešās cīņās ir Melnkalnei un Bulgārijai.

Eiropas čempionāta finālturnīram kvalificēsies katras apakšgrupas divas labākās izlases.

Nākamā gada Eiropas čempionāta finālturnīrs notiks 12 pilsētās 12 dažādās kontinenta valstīs.