Čehija, Somija un mājiniece Slovākija cīnīsies par otrajām uzvarām

11/05/2019 07:30
Slovākijas hokeja izlase, Sportazinas.com

Slovākijā notiekošajā pasaules hokeja čempionātā šodien tiks aizvadīta otrā spēļu diena, kurā norisināsies seši mači un pirmās spēles aizvadīs astoņas izlases. Latvijas valstsvienības līdzjutējus, protams, visvairāk interesēs mūsu hokejistu mačs pret Austrijas izlasi, taču čempionāta otrajā spēļu dienā gaidāmas vēl vairākas ļoti interesantas un aizraujošas cīņas.

[post_bet]

A grupas pirmajā spēlē pulksten 13:15 tiksies Dānijas un Francijas izlases, kas šogad elites divīzijā aizvadīs attiecīgi 17. un 12. pasaules čempionātu pēc kārtas, taču pēdējo vairāk nekā desmit gadu laikā planētas meistarsacīkstēs ir tikušās tikai vienu reizi. Abas valstsvienības mērojās spēkiem pirms pieciem gadiem Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā notiekošā pasaules čempionāta grupu turnīra noslēgumā, kad Francijas izlase, laika posmā no 50. līdz 56. minūtei gūstot četrus vārtus, sagrāva dāņus ar 6:2 un, grupu turnīra pēdējā spēlē, izcīnot punktu pret Čehiju (4:5 papildlaikā), līdz šim pēdējo reizi iekļuva ceturtdaļfinālā, kurā gan neguva nevienus vārtus un piekāpās nākamajai pasaules čempionei Krievijai (3:0). Vai dāņiem izdosies revanšēties pretiniekiem par 2014. gadā piedzīvoto sakāvi? Spēles tiešraide kanālā ”360 TV Hokejs”.

Tikmēr B grupas dienas pirmajā mačā pašreizējā pasaules vicečempione un Latvijas valstsvienības viena no nākamajām pretiniecēm Šveice pulksten 13:15 eksaminēs Itālijas izlasi, kas iepriekšējā pavasarī ieguva otro vietu pirmās divīzijas A grupas pasaules čempionātā un izcīnīja tiesības pēc viena gada pārtraukuma atgriezties spēcīgāko izlašu sabiedrībā. Abas izlases līdz šim pēdējo reizi tikās pirms deviņiem gadiem Vācijā notiekošajā pasaules čempionātā, kad, tāpat kā šogad, bija vienā apakšgrupā ar Latvijas izlasi. Lai gan šveicieši toreiz grupu turnīrā pieveica kanādiešus un triumfēja apakšgrupā, spēlē pret Itāliju viņi svinēja uzvaru tikai ar 3:0. Cik pārliecinošu uzvaru pašreizējā pasaules vicečempione izcīnīs šodien? Spēles tiešraide kanālā ”360 TV”.

B grupas dienas otrajā mačā Latvijas valstsvienība pulksten 17:15 mērosies spēkiem ar Austrijas hokejistiem (spēles tiešraide LTV7 kanālā), bet paralēli šim mačam A grupā pašreizējā olimpiskā vicečempione Vācija tiksies ar Lielbritānijas komandu, kas pirms gada triumfēja pirmās divīzijas A grupas turnīrā un šodien aizvadīs pirmo cīņu pasaules spēcīgāko izlašu sabiedrībā pēc 25 gadu pārtraukuma. Iepriekšējo reizi briti elites divīzijā spēlēja tālajā 1994. gadā. Vai Lielbritānijai izdosies atgriezties elites divīzijā, izvairoties no sagrāves? Spēles tiešraide kanālā ”360 TV”.

Savukārt vakarā laukumā dosies valstsvienības, kuras jau vakar aizvadīja pirmās cīņas šī gada pasaules čempionātā. Otrās dienas A grupas pēdējā mačā pulksten 21:15 nūjas krustos Norvēģijas un Čehijas izlases, kuras turnīru uzsāka ar atšķirīgām sekmēm. Ielaižot trīs vārtus mazākumā un divas ripas vienādos sastāvos, norvēģi pirmajā spēlē nonāca iedzinējos ar 0:5 pret Krieviju, taču pamatlaika izskaņā guva divus vārtus nedaudz vairāk nekā pusminūtes laikā un samazināja rezultāta starpību līdz 2:5. Tikmēr čehi, iemetot trīs ripas pēdējā trešdaļā, vakar pārsteidza pēdējo divu gadu pasaules čempioni Zviedriju un svinēja panākumu ar 5:2. Čehija pret Norvēģiju iepriekšējo reizi pasaules čempionātā tikās pirms diviem gadiem Francijā un Vācijā notiekošajā turnīrā, kurā uzveica skandināvus tikai papildlaikā ar minimālo 1:0. Cik spraiga spēle starp šīm komandām būs šoreiz? Cīņas tiešraide kanālā ”360 TV”.

Tikmēr B grupas otrās dienas pēdējā spēlē pulksten 21:15 mērosies spēkiem divas izlases, kuras pasaules čempionātu vakar uzsāka ar uzvarām – Slovākija un Somija. Mājinieki slovāki, gūstot divus vārtus otrajā trešdaļā, turnīru ievadā iemeta četras ripas ASV komandas vārtos un svinēja pārliecinošu panākumu – 4:1. Savukārt somi, ar diviem precīziem metieniem izceļoties 18 gadus vecajam Kapo Kakko, ar 3:1 apspēlēja spēcīgo Kanādu. Somija pret Slovākiju līdz šim pēdējo reizi pasaules čempionātā tikās 2016. gadā, kad Krievijā notiekošajā turnīrā sagrāva slovākus ar 5:0 un vēlāk izcīnīja sudraba godalgas. Vai Slovākijai mājās izdosies pret somiem izcīnīt vismaz punktu? Mača tiešraide LTV7 kanālā.