Čehijas kluba ĢM par latviešiem PČ, Balinska piesaistīšanu un interesi par Ābolu

31/05/2023 12:06
Nokopēts
Pavels Hineks

Čehijas hokeja ekstralīgas kluba Litvīnovas “Verva” ģenerālmenedžeris Pavels Hineks sarunā ar mediju “iSport.cz” vērtējis latviešu aizsargu sniegumu aizvadītajā pasaules čempionātā hokejā, kā arī atzīmējis savas komandas bijušos spēlētājus.

Jāatgādina, ka aizvadītajā sezonā “Verva” vienību pārstāvēja trīs latviešu aizsargi – Jānis Jaks, Kristaps Zīle un Ralfs Freibergs. Jau šobrīd zināms, ka Zīle arī nākamsezon pārstāvēs šo organizāciju, Freibergam būs jāmeklē cits klubs, bet par Jaku skaidrības vēl nav. Tāpat divas sezonas no 2020. līdz 2022. gadam “Verva” sastāvā bija arī Uvis Balinskis, bet 2020./2021. gada sezonā ierindā bija arī Oskars Cibuļskis.

“Man ir bijusi lieliska un ilgstoša pieredze ar Latvijas spēlētājiem,” atzinis Hineks. “Turnīram ejot uz priekšu, mainījās arī latviešu sniegums. Sākumā viņi bija visai pasīvi, bet, kad viņi atguvās, tad bija skaidrs, ka viņi cīņā dosies kopā un ar visu sirdi. Pateicoties tam, viņi beidzot spēja iegūt medaļas. Biju uz dažiem mačiem Rīgā, bet latviešus vēroju visu turnīru. Tas ir vēsturisks Latvijas hokeja panākums. Valstī dzīvo divi miljoni cilvēku un hokejistu bāze tur tiešām ir maza, kā arī hokejs nav lēts sporta veids. Novēlu viņiem vēl lielākus panākumus.”

Freibergs Latvijas izlasē iekrāja labāko lietderības koeficientu ar +5, savukārt Jaks kļuva par komandas rezultatīvāko aizsargu ar septiņiem (2+5) punktiem. “Freibim kā pieredzējušam spēlētājam ir liela teikšana valstsvienībā un viņš aizvadīja labu turnīru,” “Verva” kluba spēlētājus vērtēja Hineks. “Jaks turnīru sāka lēnāk, daudz pieturēja ripu un veica spēka paņēmienus. Taču turpinājumā viņa sniegums uzlabojās un kļuva par lielisku spēles veidotāju. Zīle nospēlēja savā līmenī – izcils raksturs, pašatdeve un cīņasspars.”

Jāpiebilst, ka tieši Hineks “Verva” vienībai 2020. gadā piesaistīja arī Uvi Balinski, kurš šobrīd noslēdzis līgumu ar Floridas “Panthers”. “Pazīstu Balinski jau gadiem. Jau, kad biju “Sochi” trenera asistents, ieteicu viņu vadībai, bet viņš vēl bija ļoti jauns. Kad nonācu Litvīnovā, tad par viņu atcerējos. Viņam kādu laiku bija jāpierod pie šī hokeja un jāatzīst, ka toreiz ļoti palīdzēja Oskara Cibuļska ierašanās. Tagad Balinskis ir ārkārtīgi nobriedis spēlētājs un kļuvis par dominējošu aizsargu.”

Hineks atzīst, ka devies uz PČ, lai noskatītu arī jaunus papildinājumus “Verva” sastāvam. “Kopumā latvieši ir pieticīgi, strādīgi un bez problēmām. Melotu, ja teiktu, ka Rīgā nemeklēju spēlētājus. Piemēram, es ļoti pirms trīs gadiem vēlējos iegūt Rodrigo Ābolu, kad viņš bija atgriezies no Ziemeļamerikas. Viņš izlēma doties uz Zviedriju, kur katru sezonu iekrāj pie 40 punktiem un tagad jau viņš ir Čehijas ekstralīgai finansiāli neaizsniedzams hokejists.”

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām