Čehijas sieviešu izlase pārliecinoši triumfē Federāciju kausā tenisā

11/11/2018 18:15

Starptautiskās tenisa federācijas (ITF) rīkotajā Federāciju kausā tenisā uzvaru izcīnījusi Čehijas sieviešu izlase, kas finālā savā galvaspilsētā Prāgā ar 3:0 pārspēja ASV tenisistes.

Dueļa pirmajā spēlē sestdien pasaules ranga 31.vietas īpašniece Kateržina Sinjakova ar rezultātu 6-3, 7-6 (7:2) pārspēja 63. vietā esošo Elisonu Rīski, kamēr 33. pozīciju ieņemošā Barbora Strīcova ar 6-7 (5:7), 6-1, 6-4 pieveica 52. vietā esošo Sofiju Keninu.

Tādējādi čehietēm šodien vajadzēja izcīnīt vēl tikai vienu uzvaru, ko lieliski izdevās paveikt Sinjakovai, kas ar 7-5, 5-7, 7-5 pārspēja Keninu, nodrošinot savai izlasei Federāciju kausa iegūšanu jau sesto reizi pēdējos astoņos gados.

Zīmīgi, ka šīgada finālā tikās divas visu laiku sekmīgākās izlases šā turnīra vēsturē – Čehijai šobrīd ir 11 tituli, kamēr ASV, kas bija 2017. gada čempione, pieder 18 tituli.

Abām izlasēm nepalīdzēja tādas pasaules ranga pirmā desmitnieka tenisistes kā Slouna Stīvensa, Serēna Viljamsa (abas ASV), kā arī Petra Kvitova un Karolīna Pliškova (abas Čehija).

Nākamā gada Federāciju kausa Pasaules grupā atgriezīsies arī Latvijas izlase.