Čehijas tenisists Lehečka “Australian Open” 1/8 finālā uzvar turnīra sesto raketi Ožē-Aljasimu

22/01/2023 14:55
Jiržī Lehečka

Neizsētais Čehijas tenisists Jiržī Lehečka svētdien Austrālijas atklātā čempionāta ceturtajā kārtā uzvarēja turnīra sesto raketi Fēliksu Ožē-Aljasimu no Kanādas. Ranga 71.pozīcijā esošais čehs planētas septīto numuru Ožē-Aljasimu pārspēja ar rezultātu 4-6, 6-3, 7-6 (7:2), 7-6 (7:3).

21 gadu vecajam Lehečkam pirms Austrālijas atklātā čempionāta “Grand Slam” turnīros bija četri zaudējumi, bet tagad jaunais čehs svinējis četras uzvaras pēc kārtas un aizcīnījies līdz ceturtdaļfinālam. Nākamajā kārtā viņam pretī stāsies Melburnā trešo numuru saņēmušais rangs ceturtais numurs Stefans Cicips, grieķim četru stundu mačā ar rezultātu 6-4, 6-4, 3-6, 4-6, 6-3 uzveicot talantīgo itāli Janniku Sineru (ATP 16.).

Pieci seti bija nepieciešami arī mačā, kurā ceturtdaļfinālu sasniedza 1998.gada čempiona Petra Kordas dēls Sebastians. Amerikānis, kurš ATP rangā ieņem 31.vietu un Melburnā spēlē ar 29.numuru, ar 3-6, 6-3, 6-2, 1-6, 7:6 (10:7) guva virsroku pār poli Hubertu Hurkaču (ATP 11.).

Kordam ceturtdaļfinālā būs tikšanās ar turnīra 18.raketi, neitrālo sportistu Karenu Hačanovu (ATP 20.), kurš divu stundu spēlē ar 6-0, 6-0, 7-6 (7:4) pārspēja japāni Jošihito Nišioku (ATP 33.). 2023.gada sezonas pirmais “Grand Slam” turnīrs Melburnā uz cietā seguma norisināsies līdz 29.janvārim.