“Celtic” tiek kronēta par Skotijas čempioni

Glāzgovas Celtic, sportazinas.com
Glāzgovas "Celtic" futbolisti

Par šī gada Skotijas premjerlīgas čempioniem futbolā kronēti Glāzgovas “Celtic” futbolisti, pirmdien paziņoja Skotijas profesionālās futbola līgas (SPFL) vadība, kas nolēma priekšlaicīgi pārtraukt sezonu.

Lēmums par šīs sezonas priekšlaicīgām beigām tika pieņemts pirmdien SPFL valdes sēdē. Organizācijas izpildvara savu lēmumu balstīja uz jau pagājušajā nedēļā klubu pausto nostāju, ka sezonas beigas pirms plānotā laika ir neizbēgamas.

Lai noteiktu vietu galējo sadalījumu, SPFL aprēķināja katras komandas vidēji gūtos punktus spēlē. Pēc šīs formulas vietu sadalījums tabulā krasi nemainījās.

“Celtic” tika kronēti par čempioniem jau devīto gadu pēc kārtas, savukārt Edinburgas “Hearts” izkrita uz pēc spēka otro līgu.

Līdz sezonas pārtraukuma izsludināšanai “Celtic” par 13 punktiem apsteidza tuvākos sekotājus no savas pilsētas “Rangers”. Lielākā daļa vienību šosezon neaizvadīja vēl astoņus dueļus.

“Hearts” gan, iespējams, nākamsezon tāpat spēlēs Skotijas premjerlīgā, jo kluba valdes locekle Anna Badžesa ir pilnvarota izstrādāt priekšlikumus īslaicīgai līgas pārveidei, kas paredz lielāku dalībnieku skaitu.

SPFL izpilddirektors Nīls Donkasters atklāja, ka pēc sezonas noslēguma pasludināšanas, komandas prēmijās kopumā saņems septiņus miljonu sterliņu mārciņu (aptuveni 7,85 miljonus eiro).

“Turpmāk savu uzmanību veltīsim futbola atgriešanai stadionos. Nevienam nevajadzētu novērtēt par zemu pūliņus, kas tiek ieguldīti, lai spēles čempionātā atkal varētu notikt ierastajā režīmā,” skaidroja Donkasters.

Futbola mači Skotijā visās līgās ir apturēti līdz 10.jūnijam. Eiropas Futbola asociāciju savienība (UEFA) jau iepriekš aicināja vietējās līgas līdz 25.maijam paziņot par savas valsts čempionāta likteni.

Jau ziņots, ka Nīderlandē un Beļģijā futbola sezonas tika pārtrauktas priekšlaicīgi, bet Francijas čempionāts to bija spiests darīt valdības noteikto ierobežojumu dēļ, lai arī vairums klubu bija gatavi turpināt sezonu.

Pagājušās nedēļas nogalē Vācijas bundeslīgā jau notika vairāki mači. Bundeslīga kļuva par pirmo lielo Eiropas turnīru, kurā atsāktas spēles. Jūnijā to pašu cer darīt arī Itālijas, Anglijas un Spānijas futbolisti.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par