“Celtics” dominē otrajā puslaikā un pēc gada pārtraukuma atkal sasniedz Austrumu konferences finālu

16/05/2022 01:19
Džeisons Teitums

Naktī uz pirmdienu Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) Bostonas “Celtics” savā laukumā ar rezultātu 109:81 pārspēja Milvokī “Bucks”, izcīnot uzvaru sērijā ar 4-3 un pirmo reizi kopš 2019./2020.gada sezonas sasniedzot Austrumu konferences finālu. Bostonas vienībai pirmā puslaika beigās bija vien piecu punktu pārsvars, taču otrajā spēles nogrieznī tā demonstrēja dominējošu sniegumu un sērijas septīto spēli noslēdza ar +28.

“Celtics” sastāvā rezultatīvākais šonakt bija Grants Viljamss, kurš guva 27 punktus un izcīnīja sešas atlēkušās bumbas. Tāpat 23 punktus pievienoja Džeisons Teitums, kurš savāca arī sešas bumbas zem groziem un atdeva astoņas rezultatīvas piespēles. Tikmēr ar 19 punktiem un astoņām atlēkušājām bumbām izcēlās Džeilens Brauns.

Tikmēr zaudētāju rindās vienas rezultatīvas darbības attālumā no “triple-double” palika Jannis Adetokunbo, kurš guva 25 punktus, izcīnīja 20 atlēkušās bumbas un atdeva deviņas piespēles. Īpaši lieliski grieķis sevi apliecināja pirmajā ceturtdaļā, kurā sekmēja 24 no 26 savas komandas gūtajiem punktiem, realizējot metienus vai atdodot precīzas piespēles komandas biedriem. Zīmīgi, ka “Bucks” guva pēdējos divus ceturtdaļas punktus vien tad, kad Jannis devās uz rezervistu soliņu.

Kopumā pirmajā ceturtdaļā Adetokunbo guva 10 punktus, izcīnīja astoņas bumbas zem groziem un atdeva sešas piespēles –  pēdējo reizi ko tādu izslēgšanas spēlēs demonstrēja Lebrons Džeimss 2015.gadā.

Tāpat “Bucks” sastāvā izcēlās Drū Holidejs, kura kontā 21 punkts, piecas bumbas zem groziem un astoņas piespēles, bet 15 punktus pievienoja arī Brūks Lopezs.

Abas komandas visas sērijas garumā apmainījās uzvarām, nevienai no vienībām nespējot izcīnīt divus panākumus pēc kārtas. Abu komandu pirmajā savstarpējā sērijas cīņā ar 101:89 pārāka bija “Bucks”, bet trīs dienas vēlāk “Celtics” pārliecinoši revanšējās, pārspējot Milvokī vienību ar 109:86. Trešajā spēlē Milvokī svinēja panākumu ar 103:101, bet ceturtajā tikšanās reizē atzina Bostonas pārākumu ar 108:116. Arī pēdējos divos mačos komandas apmainījās ar uzvarām viesos – vispirms pie uzvaras tika “Bucks” (110:107), bet 14.maijā 3-3 sērijā panāca “Celtics” (108:95).

“Celtics” pēc vienas sezonas izlaišanas atkal spēlēs Austrumu konferences finālā, bet kopumā pēdējo sešu gadu laikā Bostonas komanda konferences finālsērijā piedalīsies ceturto reizi. “Celtics” šosezon konferences finālā tiksies ar Maiami “Heat”, kas pusfinālā sērijā ar 4:2 pārspēja Filadelfijas “76ers” vienību”.