“Celtics” savam rezultatīvākajam spēlētājam, visticamāk, piešķirs maksimālo līgumu

Džeisons Teitums, sportazinas.com
Džeisons Teitums | Foto: Greg M. Cooper-USA TODAY Sports

Nacionālās basketbola asociācijas () komanda Bostonas “Celtics” savam rezultatīvākajam spēlētājam Džeisonam Teitumam, visticamāk, pēc šīs sezonas piešķirs maksimālo līgumu, informē ESPN žurnālists Braiens Vaindhorsts.

22 gadus vecajam Teitumam vēl ir aktīvs līgums uz nākamo 2020./21. gada sezonu, kura ietvaros viņš saņems 9,9 miljonus dolāru. Savukārt pirms 2021./22. gada sezonas “Celtics” ir iespēja spēlētājam izteikt kvalifikācijas līguma piedāvājumu, kas gan, visdrīzāk, varētu nenotikt, ja “Celtics” uzbrucējam piešķirs maksimālo līgumu.

Ņemot vērā, ka šobrīd NBA ir krīzes situācija Covid-19 dēļ, visai droši var teikt, ka līga cietīs finansiālajā aspektā, tādēļ, iespējams, Teituma maksimālais līgums varētu būt mazāks nekā tas būtu bijis, piemēram, pirms gada.

Piemēram, Kristapa Porziņģa maksimālā līguma apmērs ir 158,3 miljoni dolāru piecās sezonās. Savukārt Kavai Lenards saņem 103,1 miljonu trīs gados, bet viņa komandas biedrs Pols Džordžs 136,9 miljonus četros gados.

Lai arī Teitums visu karjeru pavadījis Bostonā, klubs viņam nevar piešķirt “super-max” līgumu, jo viņš tam nekvalificējas. Teitums pēdējo sezonu laikā nav bijis labākais NBA aizsardzības spēlētājs (DPOY) vai vērtīgākais spēlētājs (MVP) vai arī iekļuvis kādā no trijām simboliskajām izlasēm. Tāpat viņš neaizvada savu vismaz astoto sezonu NBA.

Teitums šajā sezonā ir rezultatīvākais “Celtics” spēlētājs ar vidēji 23,6 punktiem, kamēr otrs labākais punktu guvējs ir Kemba Vokers (21,2). Nesen vienā no saviem raidījumiem NBA apskatnieks Kriss Vernons atzina, ka, viņaprāt, pirms sezonas pārtraukšanas Teitums rādīja tik kvalitatīvu sniegumu, ka uz brīdi bija uzskatāms par TOP 5 spēlētāju līgā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par