“Celtnieks” Baltijas līgas spēlē uzveic “Latgolu”

13/09/2020 17:26
Rīgas Celtnieks

Sīvā cīņā Baltijas līgas mačā šodien Rīgas “Celtnieks” izbraukumā Ludzā ar 34:30 pārspēja Ludzas”Latgolu”. Otrā puslaika vidū “Latgols” vēl bija vadībā ar divu vārtu pārsvaru (25:23), tomēr galotnē pārliecinošāk nospēlēja “Celtnieks”, veicot 11:5 izrāvienu. Rezultatīvākais uzvarētājiem bija Arturs Kļaviņš, kuram deviņi vārti, kamēr “Latgola” labākajam vārtu guvējam Endijam Kušneram astoņi.

Abas komandas otro dienu pēc kārtas aizvadīja spēli. Vakardien “Latgols” mājās pārsteidzoši ar 29:35 piekāpās “Vaiņodei”, kas nebija Ludzā uzvarējusi piecus gadus, kamēr “Celtnieks” ar 45:19 sagrāva “ASK/LSPA”.

Spēli labāk iesāka “Celtnieks”, izvirzoties vadībā ar 10:6, tomēr sešu minūšu laikā “Latgols” panāca neizšķirtu – 11:11. Ludza pie tā neapstājās un ieguva dažu vārtu pārsvaru, pirmajam puslaikam noslēdzoties ar 17:13 mājinieku labā.

Pēc pārtraukuma “Celtnieks” veica atspēlēšanos un mača 42. minūtē panāca neizšķirtu – 22:22. “Latgols” cīnījās, tomēr lūzums sākās dažas minūtes pirms mača beigām, viesiem gūstot četrus vārtus pēc kārtas. Spēle noslēdzās ar 34:30 “Celtnieka” labā.

Uzvarētājiem ar deviņiem vārtu guvumiem rezultatīvākais bija Arturs Kļaviņš, kamēr baltkrievi Aleksejs Haisa un Aleksandrs Patcikaiļiks guva attiecīgi septiņus un piecus vārtus. Astoņas reizes pretinieku vārtsargu pārspēja “Latgola” labākais vārtu guvējs Endijs Kušners, bet Roberts Rancāns sešas.

“Mēs bijām gatavojušies šādai cīņai, bet paši no savas puses neizdarījām sākumā, ko norunājām pirms spēles,” atzina “Celtnieka” galvenais treneris Ivars Dumarāns. “Bijām plānojuši aktīvāk spēlēt aizsardzībā gar malām un uzbrukumā vairāk izmantot malējos kā ieskrejošos. Beigās spēlējām to, ko plānojām sākumā darīt, kas izdevās, tāpēc veiksmīgi pabeidzām spēli.”

Iespējams, pēc vakardienas vieglās uzvaras domājām, ka šodien būs tāpat, lai gan paši savā starpā runājām, ka šīs divas komandas (“ASK/LSPA” un “Latgolu”)  nevar salīdzināt, jo Ludza ir uzstājīgāka un meistarīgāka. Esmu apmierināts ar rezultātu, bet ne sniegumu. Aizsardzībā ir robi un uzbrukumu var vēlēties labāku.”

“Domāju, ka beigās pietrūka pieredzes un dažiem trenētība pret “Celtnieku”. Vakardien “Vaiņodes” spēlē mūsu vārtsargi atsita tikai trīs bumbas, bet šodien nospēlēja labāk, kamēr vakardien no jebkuras vietas metieni pretiniekiem krita iekšā,” izteicās “Latgola” galvenais treneris Andrejs Narņickis.

“Vakardien nesapratu, kas bija laukumā pret “Vaiņodi”. Komanda neklausīja neko, ko biju teicis. Varbūt domāja, ka spēlējam Baltijas līgā un ka “Vaiņode” nav nekas, bet pretinieki līdz pat beigām nocīnījās. Neticējām, ka neuzvarēsim, bet beigās zaudējām. “Vaiņode” ir laba komanda, malači, kamēr mēs vēl ejam uz priekšu,” noslēdza Narņickis.