“Celtnieks” handbolisti Baltijas līgas sezonu sāk ar uzvaru pret “Ogri”

Rīgas Celtnieks
Rīgas "Celtnieks" | Foto: HK Celtnieks

Latvijas komanda Rīgas “Celtnieks” sestdien Ogrē savā pirmajā Baltijas handbola līgas spēlē svinēja uzvaru. “Celtnieks” ar 39:30 (18:16) uzvarēja “Ogri”.

Rezultatīvākais Rīgas komandā ar 11 gūtiem vārtiem bija Aļaksejs Haisa, vēl sešus pievienoja Aļaksandrs Patcikaiļiks, kamēr pa pieciem “goliem” guva Rihards Leja un Artūrs Kļaviņš.

“Ogres” vienībā desmit vārtus guva Renāts Horvatovičs, četri Arvim Laganovskim, bet pa trim vārtiem iemeta Vjačeslavs Rutka, Ričards Juzups, Reinis Sļusarevs un Mārtiņš Dāvidnieks.

Sākotnēji ogrēnieši ieguva pārsvaru 3:1, bet pēc desmit nospēlētām minūtēm rīdzinieki jau bija priekšā ar 5:3. Pēc 20 nospēlētām minūtēm rezultāts bija neizšķirts 10:10, taču atlikušajā laikā Haisa vairākkārt izcēlās un pēc pirmā puslaika ļāva savai komandai iegūt nelielu pārsvaru. Otrajā spēles nogrieznī “Ogre” vairs nespēja izlīdzināt rezultātu, kamēr “Celtnieks” turpināja demonstrēt stabilu spēli, kā rezultātā izcīnīta pirmā uzvara.

Jau ziņots, ka Dobeles “Tenax” piektdien savā laukumā ar rezultātu 36:31 (19:17) pārspēja Ludzas “Latgols”.

Latvijas, Lietuvas un Igaunijas handbola federācijas maijā vienojās par jaunu Baltijas handbola līgas formātu – turpmāk šajā turnīrā startēs 12 komandas, pa četrām no katras valsts. No Latvijas komandām šajā sezonā startēs 2019./2020.gada sezonas vadošais četrinieks – Dobeles “Tenax”, Rīgas “Celtnieks”, “Ogre” un Ludzas “Latgols”.

Šāds formāts paredzētu, ka četras spēcīgākās Latvijas komandas startētu tikai Baltijas līgas turnīrā, savukārt pārējās komandas no “SynotTip” handbola virslīgas apvienotos ar pirmās līgas komandām, tādā veidā izveidojot pilnvērtīgu Latvijas čempionātu ar iespēju augt un kādu sezonu izkarot sev vietu Baltijas līgas turnīrā.

Baltijas līgas čempions pirmo reizi tika noteikts 1993.gadā. Šo gadu laikā ir spēlējušas komandas no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Somijas un Grenlandes.

Iepriekšējās četras sezonas turnīrā triumfēja Somijas komanda Rīhimeki “Cocks”.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par