“Celtnieks” handbolisti izcīna uzvaru Baltijas līgas mačā

11/11/2018 16:34

Pie uzvaras Baltijas vīriešu handbola līgas mačā svētdien tika Rīgas “Celtnieks”.

Latvijas galvaspilsētas komanda izbraukumā ar 25:23 (13:15) pārspēja Lietuvas klubu Kauņas “Granitas-Karys”.

“Celtnieks” labā astoņus vārtus iemeta Rihards Leja, bet sešus pievienoja Dmitrijs Petuhovs.

Mača sākums gan labāks padevās Kauņas vienībai, kas pirmo puslaiku noslēdza ar divu punktu vadību (15:13). Tiesa, otrajā puslaikā “Celtnieks” pārņēma kontroli un izcīnīja uzvaru.

Tikmēr zaudējumu svētdien piedzīvoja Latvijas čempione Dobeles “Tenax”, kas arī viesos ar 30:36 (16:17) atzina Viļņas “Šviesa” pārākumu.

Dobeles kluba rindās desmit vārtus iemeta Nils Kreicbergs.

Baltijas līgā tāpat kā iepriekšējā sezonā spēlē 12 komandas, taču ir mainīta izspēles sistēma.

Sešas potenciāli spēcīgākās komandas spēlē A apakšgrupā, bet pārējās sešas vienības, tostarp abi Latvijas klubi ir B apakšgrupā.

A grupas vadībā ar sešiem punktiem četros mačos ir Zaporožjes ZTR no Ukrainas, kamēr B grupas vadībā ar sešiem punktiem trīs spēlēs ir “Šviesa”, bet “Tenax” ar pieciem punktiem četrās cīņās ir otrā. Savukārt “Celtnieks” iekrājis četrus punktus, kas ļauj atrasties ceturtajā pozīcijā starp sešām vienībām.

Pēc pamatturnīra, kurā katrā grupā tiks aizvadītas divu apļu spēles, A apakšgrupas uzvarētāja uzreiz iekļūs četru komandu finālturnīrā, kamēr šīs grupas otrās līdz piektās vietas ieguvējas sacentīsies izslēgšanas spēlēs, kur tām pievienosies divas labākās komandas no B apakšgrupas.

Šāda izspēles sistēma vasarā tika pieņemta vadoties pēc handbola Čempionu līgas pieredzes.

Iepriekšējā sezonā par Baltijas handbola līgas čempioni jau trešo gadu pēc kārtas kļuva Somijas vienība Rīhimeki “Cocks”. “Tenax” iepriekšējā sezonā iekļuva ceturtdaļfinālā, bet “Celtnieks” neizkļuva no savas apakšgrupas.