“Celtnieks” handbolisti kā pirmie iekļūst Virslīgas finālā

06/04/2019 16:04

Sestdien Rīgā noskaidrota pirmā “SynotTip” handbola Virslīgas fināliste, un par to kļuvusi Rīgas “Celtnieks” komanda, kas pusfinālsērijas trešajā spēlē ar rezultātu 30:23 pieveica Ludzas “Latgols” handbolistus.

Rīgas “Celtnieks” vāji aizvadīja pusfinālsērijas pirmo spēli, kurā netika galā ar Ludzas komandas piedāvāto spēles ātrumu, un ludzānieši izcīnīja nedaudz negaidītu uzvaru ar 31:28, nonākot viena soļa attālumā no fināla sasniegšanas. Atbildes spēlē Rīgas “Celtnieks” sakārtoja savu spēli aizsardzībā, demonstrēja kvalitatīvāku handbolu un pelnīti uzvarēja ar 31:26.

Mača rezultātu ar vārtu guvumu atklāja Endijs Kušners, savukārt rīdzinieki pirmo reizi vadībā izvirzījās septītajā minūtē pēc līnijas spēlētāja Guntara Lejnieka vārtiem (3:2). Ļoti saspringta cīņa bija vērojama arī turpinājumā, un 14. minūtē pie 7:7 rezultāta pārtraukumu pieprasīja mājinieku galvenais treneris Normunds Blome.

Tas deva mājiniekiem rezultātu, jo nākamās astoņas spēles minūtes tika uzvarētas ar 4:1, kā rezultātā pirmo reizi iegūts arī trīs vārtu handikaps uz tablo (11:8). Arī atlikušajā puslaika daļā “Latgolam” bija milzīgas problēmas ar rīdzinieku piedāvātās aizsardzības apspēlēšanu, un Rīgas “Celtnieks” pirmo puslaiku noslēdza ar plus pieci (14:9).

Otrā puslaika ievadā “Latgols” spēlēja ar lielu enerģiju, ātri guva trīs vārtus un spēja pietuvoties līdz 12:15. Gūstot vārtus visdažādākajos veidos Rīgas “Celtnieks” pārsvars puslaika vidusdaļā atkal sastādīja piecus vārtus (22:17). Pēc 50. minūtes īsā laikā divus vārtus guva Vladislavs Košmans, lielā mērā jau izšķirot spēles likteni – 27:20. Atgriezt intrigu ludzānieši vairs nespēja, un rīdzinieki uzvarēja ar 30:23.

“SynotTip” handbola Virslīgas finālsēriju plānots sākt 20. aprīlī. Šovakar Dobelē pulksten 17:00 startēs izšķirošā pusfināla spēle starp Dobeles “Tenax” un “Ogre” komandām. Virslīgas finālsērija sāksies 20. aprīlī.