“Celtnieks” handbolisti piedzīvo negaidītu zaudējumu Virslīgas mačā

21/02/2019 21:51

Šovakar “SynotTip” handbola Virslīgas turnīrā negaidītu zaudējumu piedzīvoja viena no turnīra līderēm Rīgas “Celtnieks”, kas viesos Murjāņos ar rezultātu 31:32 piekāpās Latvijas jaunatnes izlases bāzes komandai “MSĢ/LAT-Hertz”, izniekojot iespēju izvirzīties čempionāta tabulas pirmajā pozīcijā.

“MSĢ/LAT-Hertz” čempionātā startē ārpus konkurences, bet šogad jau pierādījusi, ka čempionātā var cīnīties ar katru komandu, ko sezonas gaitā “Celtnieks” jau bija izjutusi. Pirms šīvakara spēles rīdzinieki bija labās pozīcijās, lai čempionāta izskaņā izrautu pirmo vietu otrajā posmā. Rīdziniekiem un Dobeles “Tenax” vienu spēli pirms regulārās sezonas beigām bija pa 11 iekrātiem punktiem otrajā posmā, bet Dobeles vienībai bija nedaudz labāka gūto un zaudēto vārtu starpība (+21 pret +18).

Mača sākumā “Celtnieks” bija bezspēcīga pret enerģisko Murjāņu spēlētāju uzbrukumu – mājinieki nepilnās sešās minūtēs pamanījās gūt septiņus vārtus un iekrāt četru vārtu handikapu – 7:3. “MSĢ/LAT-Hertz” demonstrēja izcilu handbolu, un 22. minūtē pēc Ņikitas Pančenko vārtiem Murjāņu pārsvars sasniedza jau deviņus vārtus – 17:8. Puslaika beigu daļu nedaudz labāk aizvadīja rīdzinieki, samazinot pretinieku handikapu līdz 19:12.

Otrajā puslaikā “Celtnieks” pārliecinoši deldēja rezultāta starpību, un 54. minūtē Artūrs Lazdiņš ar vārtu guvumu pietuvināja savu komandu līdz mīnus viens – 28:29. Pēc tam arī viesi droši nospēlēja aizsardzībā, “Celtnieks” centās ātri skriet uzbrukumā, bet Lazdiņš kļūdījās piespēlē, un nedaudz vēlāk Ingus Kristiāns Jonuška panāca 30:28.

Pēc tam viesi vēl pāris reizes pietuvojās līdz minimumam, bet 38 sekundes pirms beigās Murjāņu labā ļoti svarīgus vārtus guva Pančenko – 32:30. 14 sekundes vēlāk Lazdiņš guva vēl vienus vārtus, Murjāņi pieprasīja pārtraukumu, pēc kura zaudēja bumbu, taču Roberts Freibergs iespēju izraut neizšķirtu neizmantoja – 32:31 Murjāņu uzvara.

Rezultatīvākais uzvarētāju sastāvā ar astoņiem gūtiem vārtiem bija Ņikita Pančenko, sešus vārtus pievienoja Armands Usāns, pieci vārti Linardam Usānam, bet ar četriem cīņu noslēdza Edgars Krieviņš. “Celtnieka” rindās ar deviņiem vārtiem labākais bija Artūrs Lazdiņš, savukārt pa septiņiem guva Vladislavs Košmans un Artis Kurmēns.

Informāciju sagatavoja: Latvijas Handbola federācija