“Celtnieks” izcīna uzvaru Baltijas handbola līgā, “Tenax” cīnās neizšķirti

15/12/2019 18:46

Otrās spēles divās dienās Baltijas handbola līgā šovakar aizvadīja Latvijas vadošās komandas Dobeles “Tenax” un Rīgas “Celtnieks”. A grupā “Tenax” spēkojās neizšķirti 26:26 pret Igaunijas spēcīgāko komandu “Polva Serviti”, savukārt “Celtnieks” B grupā guva ļoti svarīgu uzvaru pret Uvja Strazdiņa “Kehra/Horizon Pulp&Paper”.

Dienu iepriekš “Tenax” bija guvusi vienu no lielākajām uzvarām šajā sezonā – 31:30 pret Nila Kreicberga pārstāvēto pēdējo četru gadu Baltijas līgas čempioni “Riihimaen Cocks”. Svētdien Dobelē savukārt viesojās Igaunijas čempione “Polva Serviti”, kuru bija izdevies uzvarēt pirmajā tikšanās reizē Igaunijā.

“Tenax” neizdevās tas labākais spēles sākums (2:4), taču kopumā pirmais puslaiks bija līdzīgs, un pēc 30 minūtēm uz tablo bija neizšķirts 11:11. Pēc pārtraukuma pirmos divus vārtus guva “Polva Serviti”, bet tad “Tenax” veica četru vārtu izrāvienu (15:13), un pretinieku treneris pieprasīja pārtraukumu. Tas deva rezultātu, jo pēc tā diezgan ātri igauņi spēja atgūt vadību (16:15).

Ļoti spraiga un saistoša cīņa turpinājās arī atlikušajā spēles daļā. Iespējas uzvarēt šajā mačā bija abām komandām, taču galarezultātā tika fiksēts neizšķirts rezultāts 26:26, katrai no komandām iegūstot pa vienam punktam. “Tenax” rindās šajā spēlē pa septiņiem vārtiem guva Egils Politers un Nikita Pančenko, četri vārti Aivim Jurdžam, bet pa trim pievienoja Oskars Arājs un Māris Veršakovs.

“Celtnieks” sestdien aizvadīja neveiksmīgas pēdējās piecas minūtes pret Igaunijas komandu “Tallinn”, pret kuru noslēgumā tika fiksēts nepatīkams neizšķirts 29:29. Zaudētie punkti rīdziniekus nostādīja nepatīkamā situācijā, un šovakar pret “Kehra” komandu zaudējums varēja izrādīties izšķirošs cīņā par vietu “play-off”.

Rīdzinieki bija maksimāli noskaņojušies un demonstrēja labu cīņassparu visa mača gaitā. Pēc 20. minūtēm mājiniekiem bija trīs vārtu pārsvars, ko gan līdz puslaika beigām saglabāt neizdevās – 15:14. Otro puslaiku “Celtnieks” komanda aizvadīja kvalitatīvi, šoreiz vaļības nepieļaujot arī mača noslēdzošajā daļā, kā rezultātā tika izcīnīta pelnīta uzvara ar rezultātu 32:28.

Rezultatīvākais uzvarētāju sastāvā šajā spēlē ar 12 gūtiem vārtiem bija baltkrievu leģionārs Aleksejs Haisa, kurš realizēja arī visus četrus septiņu metru soda metienus. Pieci vārti Rihardam Lejam, savukārt pa trim guva Roberts Freibergs un Aleksandrs Pocikaiļiks. Latvijas izlases handbolists Uvis Strazdiņš pretinieku sastāvā izcēlās ar septiņiem vārtiem.

Jāatgādina, ka no A grupas Baltijas līgas izslēgšanas spēļu turnīrā iekļūs pirmās četras komandas, savukārt no B grupas – pirmās divas.