“Celtnieks” panāk trešo spēli Latvijas handbola čempionāta pusfināla sērijā

30/03/2019 17:50

Šodien “SynotTip” handbola Virslīgas izslēgšanas spēļu pusfinālsērijā Rīgas “Celtnieks” viesos revanšējās (31:26) Ludzas “Latgols” komandai, tādējādi izlīdzinot rezultātu sērijā un panākot izšķirošo trešo spēli, kas 7. aprīlī notiks Rīgas komandas mājvietā.

Pusfinālsērijas pirmā spēle notika Rīgā, un Ludzas “Latgols” aizvadīja vienu no savām labākajām spēlēm sezonā, demonstrēja enerģisku un ātru handbolu, ar ko “Celtnieks” netika galā, un “Latgols” izcīnīja panākumu ar 31:28. Šodien savā laukumā “Latgolam” bija lieliska iespēja garantēt vietu finālā, ko nodrošina komanda, kas izcīna divus panākumus.

Mača ievadā “Celtnieks” lieliski spēlēja uzbrukumā, apspēlēja mājinieku aizsardzību, brīžiem arī izmantoja pretinieku neuzmanību, kā rezultātā diezgan ātri ieguva četru vārtu pārsvaru (7:3). Puslaika gaitā rīdziniekiem bija arī plus pieci (15:10), bet pie šāda rezultāta viesi nedaudz atslāba, ko zibenīgi trīs vārtos pēc kārtas pārvērta “Latgols” (13:15). Pēc 30 nospēlētām minūtēm “Celtnieks” bija vadībā ar 18:15.

Otrā puslaika ievadā bija redzams, ka “Latgolam” ir izdevies sakārtot spēli aizsardzībā, tāpēc labu metienu pozīciju viesiem bija aizvien mazāk. Pacietīgi “Latgols” deldēja pretinieku pārsvaru, un puslaika vidū Artūrs Meikšāns izlīdzināja rezultātu (21:21). Pārņemt vadību nevienā brīdī ludzānieši nespēja, un “Celtnieks Rīga” ļoti pārliecinoši nospēlēja izskaņu, galarezultātā svinot panākumu ar 31:26.

Rezultatīvākais “Celtnieks” sastāvā bija Artis Kurmēns, kurš izcēlās ar sešiem gūtiem vārtiem, bet vismaz trīs vārtus guva seši “Celtnieka” spēlētāji. “Latgola” rindās ar desmit vārtiem rezultatīvākais bija Normunds Seņkāns, tiesa, astoņus vārtus Normunds guva pirmajā puslaikā.

Izšķirošā trešā spēle šajā pusfinālsērijā notiks 7. aprīlī Rīgā un sāksies pulksten 18:30.