“Celtnieks” piedzīvo zaudējumu EHF Izaicinājuma kausa otrās kārtas atbildes mačā

14/10/2018 21:12

Viena no Latvijas spēcīgākajām vīriešu handbola komandām Rīgas “Celtnieks” svētdien piedzīvoja zaudējumu Eiropas Handbola federācijas (EHF) Izaicinājuma kausa otrās kārtas atbildes mačā.

“Celtnieks” komanda Salaspilī ar 25:29 (13:17) sāpīgi piekāpās Izraēlas klubam Holonas “Yuvalim”.

Jau ziņots, ka rīdzinieki sestdien turnīrā debitēja ar uzvaru 33:31 pirmajā savstarpējā mačā pret šo pašu vienību. Līdz ar to divu spēļu summā “Celtniekam” bija divu punktu deficīts.

“Celtnieks” spēlētājiem liels pārbaudījums bija otrās spēles aizvadīšanas pēc mazāk nekā 24 stundu pauzes. Mača pirmais puslaiks arī pierādīja, ka ”Yuvalim” fiziski ir labāk gatava otrai cīņai tik īsā laikā, jo Rīgas vienībai problēmas rādās spēlē aizsardzībā, kur tā nespēja atrast argumentus pretinieku ātrajai saspēlei un fiziskajai cīņai.

Otrajā puslaikā jau rīdzinieki bija tie, kuriem bija jāatspēlējas. Puslaika gaitā bija epizodes, kad ar nelielu veiksmes palīdzību spēles gaita varēja tikt lauzta, taču tas nenotika. Izskaņā Izraēlas klubs nospēlēja pārliecinoši, nosargāja četru vārtu pārsvaru (29:25) un divu spēļu summā uzvarēja ar 60:58.

Rīdzinieku rindās septiņus vārtus iemeta Vladislavs Košmans, kamēr piecus pievienoja Artis Kurmēns.

Trešajā kārtā “Yuvalim” būs jātiekas ar Luksemburgas klubu “Berchem”.

“Yuvalim” aizvadītajā sezonā Izraēlas čempionāta regulārajā sezonā ierindojās astotajā vietā 12 komandu konkurencē, kvalificējoties izslēgšanas turnīram, kur pirmajā kārtā sērijā līdz divām uzvarām ar 1-2 piekāpās nākamajai čempionei Rišonlecijonas “Maccabi”.

Izraēlas klubs Izaicinājuma kausā startēja jau pērn, taču nepārvarēja otro kārtu. Vēl pirms trim gadiem tas sasniedza astotdaļfinālu, bet tur zaudēja iepriekšējo trīs sezonu Baltijas čempionei Rīhimeki “Cocks” no Somijas.

Tikmēr “Celtnieks” šajā turnīrā piedzīvo debiju.

Pēdējo reizi kāda no Latvijas komandām EHF klubu turnīrā piedalījās 2010./11. gada sezonā, kad arī Izaicinājuma kausā startēja sieviešu spēcīgākā vienība “Stopiņu NHK”.