”Celtnieks” pirms Izaicinājuma kausa gūst vēl vienu uzvaru

10/10/2018 21:57

Šovakar SynotTip handbola Virslīgas turnīrā sesto uzvaru pēc kārtas izcīnīja ”Celtnieks Rīga”, kas savā laukumā bez problēmām ar rezultātu 38:25 pieveica ”MSĢ/LAT-Hertz”.

”Celtnieks Rīga” pēdējās spēlējusi aizvien labāk, un sāk piepildīties sezonas ievadā vairāku kluba pārstāvju sacīties par vienības lielo uzbrukuma potenciālu. Iepriekšējās ”Celtnieka” spēles rezultāts piesaistīja lielu uzmanību – rīdzinieki guva 52 vārtus un sagrāva ”Vaiņodi” (52:33). Pirms šīvakara spēles ”Celtnieks Rīga” ar 5-1 bilanci bija viena no līdervienībām, jo desmit izcīnīti punkti ir arī ”Tenax Dobele”, tiesa, pagājušās sezonas čempione zaudējumu garšu vēl nav izjutusi. ”MSĢ/LAT-Hertz” šosezon līdz šim bija izcīnījusi divas uzvaras piecās spēlēs, atrodoties turnīra tabulas vidusdaļā.

”Celtnieks Rīga” bija vajadzīgas dažas minūtes, lai ieskrietos, taču ar katru minūti aizvien izteiktāks bija mājinieku pārsvars, un aizsardzībā viesiem radās lielas problēmas. Puslaika otrajā daļā ”Celtnieks Rīga” spēlē ļoti rezultatīvi, un lielākās problēmas pretiniekiem radīja krievu leģionārs Vladislavs Košmans, kurš ir ”Celtnieka” iespaidīgākais papildinājums pirms šīs sezonas. Par krievu handbolista potenciālu bija runāts jau pašā ievadā, bet pēdējās spēlēs Vladislavs arī sāk demonstrēt savu jaudu. Pēc pirmā puslaika mājiniekiem uz tablo bija desmit vārtu pārsvars – 23:14.

Otrā puslaika sākumā sevi lieliski ”Celtnieka” sastāvā pierādīja gados jaunais Igors Ignatjevs, kurš nepilnu deviņu minūšu laikā guva trīs vārtus, nebaidoties uzņemties iniciatīvu uzbrukumā. ”Celtnieka” demonstrētā snieguma kvalitāte otrajā puslaikā kritās, rezultativitāte kritās, un 52. minūtē galvenais treneris Normunds Blome pat nolēma pieprasīt pārtraukumu (33:22). Lai nu kā, ”Celtnieks” spēles gaitu kontrolēja visu spēles gaitu, noslēgumā svinot pārliecinošu panākumu ar 38:25.

”Celtnieka” sastāvā vismaz vienus vārtus guva 12 komandas spēlētāji, bet rezultatīvākais ar desmit vārtiem bija Vladislavs Košmans. Otrs rezultatīvākais ar pieciem vārtiem bija Artūrs Lazdiņš. Latvijas jaunatnes izlases bāzes komandā Ingum Kristiānam Jonuškam seši vārti.