”Celtnieks Rīga” handbolisti savā laukumā ”Vaiņodes” vārtos samet 52 bumbas

07/10/2018 20:37

Šovakar SynotTip handbola Virslīgas turnīrā iespaidīgu sniegumu demonstrēja ”Celtnieks Rīga”, aizvadot rezultatīvāko spēli šajā sezonā un ar rezultātu 52:33 pieveicot ”Vaiņodes” handbolistus. 14 vārti šajā spēlē krievu leģionāram Vladislavam Košmanam.

Pirms spēles pret ”Vaiņodi” Normunda Blomes vadītā komanda ”Celtnieks Rīga” Latvijas handbola čempionātā bija izcīnījusi četras uzvaras pēc kārtas (4-1). Skaidrs, ka sezonas pirmajā pusē rīdzinieku un arī visa Latvijas klubu handbola lielākais notikums būs rīdzinieku dalība EHF Izaicinājuma kausa turnīrā, kam galveno uzmanību sagatavošanās procesā noteikti velta arī Rīgas komanda. Pret Izraēlas vienību ”Holon Yuvalim” spēles Salaspilī tiks aizvadītas 13. un 14. oktobrī. Savukārt ”Vaiņode” pie Rīgas komandas ieradās ar 2-2 bilanci un vietu turnīra tabulas vidusdaļā.

Mača pirmās desmit minūtes aizritēja ļoti līdzīgā cīņā un nekādu būtisku izrāvienu no komandām nebija. Pirmajā puslaikā ”Celtnieka” sastāvā iniciatīvu uzņēmās auguma raženais krievu leģionārs Vladislavs Košmans, pret kuru aizsardzībā Vaiņodes handbolisti pretlīdzekļus nespēja atrast. Puslaika vidusdaļā ”Vaiņodes” aizsardzība pilnībā pajuka, rīdzinieki vienkārši tika pie vārtu guvumiem un darīja to iespaidīgi regulāri, kā rezultātā pēc spēles pirmā puslaika mājiniekiem bija 12 vārtu pārsvars (25:13).

Protams, ka pie šāda rezultāta Blomem bija iespēja brīžiem dod iespēju atpūsties arī komandas līderiem, bet ”Vaiņode” vienalga nespēja samazināt rezultāta starpību. ”Celtnieks Rīga” pārliecinošiem soļiem tuvojās 40 gūto vārtu robežai, kas tika sasniegta jau 48. minūtē pēc Ritvara Balcera vārtu guvuma (40:25). Mājinieki nedomāja apstāties, un 59. minūtē Dmitrijs Petuhovs uz tablo panāca 50:33. Izskaņā ”Celtnieks” Riharda Lejas personā guva vēl vienus vārtus, un noslēgumā rīdzinieki uzvarēja ar 51:33.

Košmans bija rezultatīvākais ”Celtnieks Rīga” sastāvā ar 14 gūtiem vārtiem. Vairāk par desmit vārtiem guva arī Artūrs Lazdiņš, kuram 12 vārti. Ar septiņiem precīziem metieniem atzīmējās Rihards Leja. ”Vaiņodes” sastāvā pa septiņiem vārtiem Gatim Taujēnam un Oskaram Pāvilam.

Informāciju sagatavoja: Latvijas Handbola federācija