Čempione ir gāzta – “Ajax” Madridē saplosa “Real” un iekļūst ČL ceturtdaļfinālā (VIDEO)

05/03/2019 23:54

Šovakar UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla atbildes spēlē Nīderlandes klubs Amsterdamas “Ajax” ar rezultātu 4:1 sagrāva pēdējo trīs sezonu šī turnīra uzvarētu Madrides “Real” un divu spēļu summā svinēja uzvaru uzvaru ar 5:3.

Līdz ar to iepriekšējā Čempionu līgas titula turētāja “Real” ir gāzta un šosezon klubs vairs nevarēs cīnīties par ceturto titulu pēc kārtas, kas nozīmē, ka šosezon būs jauna turnīra čempione.

Uzvarētāju rindās šajā spēlē ar vārtu guvumiem izcēlās Hakims Zijehs (7. minūte), Davids Neress (18.), Dusans Tadičs (62.) un Lasse Šēns (72.), kamēr “Real” sastāvā vienīgos vārtus guva Marko Asensio (70.).

“Real” uz šo spēli devās ar pārsvaru 2:1 un madridiešiem pat būtu derējis zaudējums ar 0:1, lai sasniegtu nākamo kārtu, tomēr “Ajax” izrādījās pārāk ciets rieksts. Madrides komandai šajā duelī savainojumu nevarēja palīdzēt kapteinis Serhio Ramoss, kā arī uz rezervistu soliņa palika viens no vienības līderiem Marselu.

“Real” situāciju mača sākumā būtiski ietekmēja traumu likstas, jo jau 29. minūtē savainojumu guva Lukass Vaskess, bet pēc sešām minūtēm savainojās Vinisiuss Žuniors. Līdz ar to divas spēlētāju maiņas tika iztērētas jau ļoti agri.

“Ajax” visu spēli demonstrēja manāmi labāku sniegumu, kas vainagojās ar ātriem vārtiem jau septītajā minūtē. Mača turpinājumā īpaši jāizceļ Šēna vārtu guvums otrajā puslaikā, kad futbolists no asa leņķa bumbu sita tālajā augšējā stūrī no brīvsitiena punkta, neatstājot izredzes beļģu zvaigznei Tibo Kurtuā.

Tikmēr otrā astotdaļfināla atbildes mačā Totenhemas “Hotspur” ar 1:0 uzveica Dortmundes “Borussia”, divu spēļu summā gūstot panākumu ar 4:0. Šajā spēlē vienīgos vārtus spēles 48. minūtē guva vienības līderis Harijs Keins.

“Hotspur” šajā duelī nevarēja palīdzēt tikai savainotais Dele Alli, bet Dortmundei nācās iztikt bez traumu guvušā poļa Lukaša Piščeka.