Čempione “Mogo” negaidīti zaudē “Rīgai”

25/09/2019 22:08

“Optibet” hokeja līgas spēlē Hokeja skola “Rīga” izbraukumā ar 2:0 (0:0, 0:0, 2:0) apspēlēja “Mogo” vienību, svinot pirmo panākumu šajā sezonā.

Abus vārtus guva Kaspars Ziemiņš.

Rezultāts tika atklāts vien mača pēdējā trešdaļā, kad 46.minūtē pēc Ņikitas Sažko piespēles vārtus guva Ziemiņš. Viņam tika galvenā loma arī pēdējā minūtē, kad, komandām spēlējot nepilnos sastāvos, “Mogo” bija nomainījusi vārtsargu ar piekto laukuma spēlētāju. Hokejists ieguva ripu savā zonā, aizvadīja to līdz pretinieku vārtiem un iemeta to vārtos, fiksējot jauno hokejistu uzvaru ar 2:0.

“Kurbads” savā laukumā pēcspēles metienos ar 3:2 (0:1, 1:0, 1:1, 0:0, 1:0) pieveica “Liepāju”.

Vārtus mājiniekiem guva Mārtiņš Cipulis un Juris Upītis, bet izšķirošais pēcspēles metiens Edgara Branča kontā. Viesiem izcēlās Māris Diļevka un Mārtiņš Oskars Freimanis.

Pirmie vadībā pēc Diļevkas metiena vairākumā izvirzījās viesi, bet jau trešajā trešdaļā jau “Kurbads” ar Upīša golu vairākumā bija tuvāk uzvarai. Tomēr tieši minūti pirms mača beigām Freimanis izglāba punktu, izlīdzinot rezultātu. Papildlaikā vārti gūti netika, bet pēcspēles metienos pirmais sekmīgais metiens otrajā metienu sērijā Branča izpildījumā atnesa mājiniekiem uzvaru, jo neviens no trim liepājnieku raidījumiem mērķi nesasniedza – 3:2 “Kurbada” labā.

Otro kārtu pēc kārtas tikās “Olimp” ar Daugavpils “Dinaburgu”, šoreiz Daugavpilī. Arī šoreiz pārliecinošu uzvaru ar 5:0 (2:0, 1:0, 2:0) svinēja “Olimp”.

Divus vārtus, vienus no tiem vairākumā, guva Kirils Galoha, pa vieniem – Maksims Širokovs (vairākumā), Nikolajs Jeļisejevs (mazākumā) un Vitālijs Šulakovs (lielajā vairākumā).

Visbeidzot “Zemgale”/LLU savā laukumā ar 6:2 (1:0, 2:2, 3:0) apspēlēja “Prizma”/IHS vienību.

Divus vārtus vairākumā mājinieku labā guva Aleksandrs Novikovs, pa vieniem – Daniels Goršānovs, Vladislavs Adeļsons, Daņils Dolguškins (vairākumā) un Ričards Bernhards, bet viesu rindās divreiz rezultātu izlīdzināja Andrejs Smirnovs un Edijs Brahmanis.

Nākamās četras spēles OHL čempionātā notiks sestdien.

Tabulas galvgalī pēc piecām spēlēm ar 10 punktiem ir “Kurbads”, “Olimp” četros mačos ir septiņi punkti, bet “Zemgale”/LLU – seši punkti. “Mogo” ar pieciem punktiem tikpat mačos atkāpies uz ceturto vietu tabulā, un tikpat punktu, bet spēle rezervē ir “Liepājai”. “Rīga” ar diviem punktiem divos mačos pacēlusies uz sesto vietu, pēc trešdienas uzvaras apsteidzot Daugavpils komandu, kam ir punkts, un “Prizma”/IHS, kam punktus pagaidām gūt nav izdevies.

Šajā sezonā par OHL kausu spēkojas astoņas komandas: “Mogo”, “Kurbads”, “Zemgale”/LLU, “Prizma”/IHS, “Liepāja”, Hokeja skola “Rīga”, “Olimp” un Daugavpils “Dinaburga”.

Debiju OHL turnīrā piedzīvo “Olimp”, bet daugavpilieši Latvijas virslīgā pēdējo reizi piedalījās 2013./14.gada sezonā.

Katra komanda regulārajā čempionātā aizvadīs 35 spēles (piecu apļu turnīrs). Pavisam kopā OHL regulārajā turnīrā tiks izspēlēti 140 mači.

Izslēgšanas turnīrs sāksies 2020.gada 10.martā. OHL “playoff” pusfināla spēlēm automātiski kvalificēsies divas labākās regulārā turnīra komandas. Savukārt 3., 4., 5., un 6. vietās esošās vienības aizvadīs cīņas, lai iekļūtu pusfinālos. Šie mači ilgs līdz kādas komandas divām uzvarām.

Pusfinālu uzvarētāji tiks finālā, kur cīnīsies par zeltu. Savukārt trešo vietu čempionātā iegūst komanda, kas zaudējusi izslēgšanas spēļu pusfinālā, bet ieguvusi augstāku vietu čempionāta pirmajā etapā. Čempionāta uzvarētāji saņems ne tikai OHL kausu, bet arī iespēju pārstāvēt Latviju Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā.

Iepriekšējā sezonā OHL čempionāta finālā “Mogo” sērijā līdz četrām uzvarām ar 4-2 uzveica “Kurbads” vienību.