Čempione Zviedrija eksaminēs Itāliju, Kanāda tiksies ar Lielbritāniju

12/05/2019 07:50
Zviedrijas hokeja izlase, Sportazinas.com

Slovākijā notiekošajā pasaules hokeja čempionātā šodien tiks aizvadīta trešā spēļu diena, kurā norisināsies seši mači. Pirmās dienas spēles sāksies jau 13:15, kad tiksies ASV un Francija un Krievija aizvadīs maču pret Austriju. Tāpat pirms Latvijas izlases spēles pret Šveici tiks aizvadīti vēl divi mači – Dānija mērosies spēkiem ar Vāciju un čempione Zviedrija eksaminēs Itāliju.

[post_bet]

Pirmajā A grupas spēlē pulksten 13:15 tiksies divas izlases, kuras šajā pasaules čempionātā vēl nav izcīnījušas nevienu uzvaru – ASV un Francija (tiešraide ”360 TV Hokejs” kanālā). Amerikāņi čempionāta pirmajā mačā guva tikai vienus vārtus un piedzīvoja negaidītu zaudējumu pret mājiniekiem slovākiem – 1:4. Savukārt francūži vakar otrās trešdaļas beigās izvirzījās vadībā ar divu vārtu pārsvaru pret dāņiem (4:2), taču to nenosargāja un beigās bija spiesti samierināties ar zaudējumu pēcspēles metienu sērijā – 4:5. ASV valstsvienība pret Francijas izlasi iepriekšējo reizi spēkojās 2016. gada pasaules čempionātā, gūstot trīs vārtus otrās trešdaļas pēdējās sešās minūtēs un svinot sauso uzvaru ar 4:0.

B grupas pirmajā mačā Krievija pulksten 13:15 aizvadīs cīņu pret Latvijas izlases vakardienas pretinieci Austriju (tiešraide ”360 TV” kanālā). Lai gan krievi čempionāta pirmajā spēlē pret norvēģiem realizēja trīs skaitliskos vairākumus un pēdējās trešdaļas ievadā izvirzījās vadībā ar piecu vārtu pārsvaru, skandināvi pamatlaika izskaņā divus vārtus atguva – 2:5. Tikmēr austrieši vakar mazākumā izvirzījās vadībā pret Latviju, bet pēdējā trešdaļā ielaida četras ripas un piedzīvoja zaudējumu ar 2:5. Krievijas valstsvienība pret Austrijas izlasi tikās jau pirms gada, kad, gūstot pa trim vārtiem pirmajā un otrajā trešdaļā, svinēja graujošu uzvaru – 7:0.

Otrajā A grupas spēlē pulksten 17:15 par otro uzvaru divās spēlēs cīnīsies Dānijas un Vācijas hokejisti (tiešraide ”360 TV” kanālā). Kaut arī dāņi vakar sešas minūtes līdz pamatlaika beigām nonāca iedzinēju lomā ar divu vārtu starpību pret francūžiem (2:4), vairāk nekā 13 minūtes pirms pamatlaika noslēguma viņi panāca izlīdzinājumu (4:4) un vēlāk izcīnīja panākumu bullīšos ar 5:4. Savukārt vācieši tikai pamatlaika pēdējās desmit minūtēs, iemetot divus vārtus nepilnas pusotras minūtes laikā, izrāva uzvaru pār Lielbritāniju – 3:1. Dānijas un Vācijas valstsvienības savā starpā pasaules čempionātā spēkosies jau trešo gadu pēc kārtas. Turklāt abu izlašu iepriekšējie divi mači bijuši ļoti interesanti – 2017. gadā Dānija atspēlēja divu ripu deficītu un papildlaikā uzveica vāciešus viņu laukumā (3:2). Savukārt pērn dāņi savās mājās divreiz nenosargāja vadību, tomēr uzvarēja pēcspēles metienu sērijā – 3:2.

B grupas otrajā mačā pēdējo divu gadu pasaules čempione Zviedrija pulksten 17:15 eksaminēs Itāliju (tiešraide ”360 TV Hokejs” kanālā). Pašreizējie čempioni zviedri spēlē pret čehiem, otrās trešdaļas ievadā gūstot divus vārtus, pārņēma vadību (2:1), bet pēc tam ielaida četrus vārtus pēc kārtas un piedzīvoja smagāko zaudējumu pret Čehiju pasaules čempionātos – 2:5. Tikmēr itāļi pagalam neveiksmīgi vakar aizvadīja pirmo cīņu pēc atgriešanās elites divīzijā, jo jau pirmajā trešdaļā ielaida četrus vārtus pret pašreizējo vicečempioni Šveici, kam kapitulēja ar 0:9. Zviedri pret itāļiem iepriekšējo reizi pasaules čempionātā spēlēja pirms diviem gadiem, kad pēdējā trešdaļā sabēra pretinieku vārtos piecas ripas un svinēja pārliecinošu panākumu (8:1).

Savukārt B grupas noslēdzošajā spēlē Latvijas izlase pulksten 21:15 tiksies ar Šveices valstsvienību (tiešraide LTV7 kanālā), bet paralēli šim mačam A grupā Kanāda eksaminēs Lielbritāniju (tiešraide ”360 TV” kanālā). Kanādieši čempionāta pirmajā cīņā guva tikai vienus vārtus un negaidīti ar 1:3 atzina somu pārākumu. Savukārt briti pirmajā spēlē pēc atgriešanās elites divīzijā līdz otrās trešdaļas pēdējai minūtei nosargāja savus vārtus neskartus pret vāciešiem, kuri tikai 51. minūtē guva uzvaras vārtus un svinēja panākumu vien ar 3:1.