Čempiones “Tenax” handbolisti turpina bez zaudējumiem

07/12/2019 21:49

“SynotTip” Latvijas handbola virslīgas čempione Dobeles “Tenax” sestdien svinēja jau desmito uzvaru regulārā čempionāta mačā, bet cīņā par ceturto vietu turnīra tabulā “Vaiņode” pārspēja Ludzas “Latgols” vienību, ziņo Latvijas Handbola federācija.

Dobelnieki izbraukumā ar rezultātu 36:28 (19:10) pārspēja “Ogri”.

“Tenax” jau ar spēles pirmajām minūtēm demonstrēja savu meistarību un deviņu minūšu laikā ieguva četru vārtu handikapu – 7:3. Skrienoties ar Dobeles komandas uzbrukumu, ogrēniešiem nebija panākumu, kā rezultātā viesiem drīz vien bija jau plus desmit – 15:5. Atlikušajā puslaika daļā bija līdzīga spēle, un “Tenax” 30 minūtes noslēdza ar komfortablu pārsvaru – 19:10.

Otrajā puslaikā laukumā risinājās līdzīgāka spēle, taču nevienā no brīžiem atgriezt intrigu spēlē “Ogre” nespēja, un “Tenax” izcīnīja drošu uzvaru ar rezultātu 36:28.

Otrā mačā “Vaiņode” ar 26:24 (13:13) pieveica Ludzas “Latgols”.

Vaiņodes kluba rindās Ainārs Pāvils un Oskars Pāvils guva pa astoņiem vārtiem, Kristers Plūme – sešus, bet viesiem deviņi vārti Endijam Kušneram, pa pieciem vārtiem Romanam Borodkinam un Edgaram Rancānam.

Mača ievadā laukumā bija vērojama rezultatīva spēle, bet labs četru minūšu nogrieznis četru vārtu pārsvaru 12.minūtē sniedza Vaiņodes komandai – 8:4. Turpinājumā pakāpeniski iniciatīvu ieguva “Latgols” komanda, kura uzlaboja spēli aizsardzībā, kas ļāva uz brīdi pat izrauties vadībā ar 13:12, tomēr pēc 30 minūtēm uz rezultātu tablo bija neizšķirts – 13:13.

Ar nelieliem izrāvieniem spēle turpinājās arī otrajā puslaikā, bet tieši mača noslēdzošo daļu labāk nospēlēja mājinieki, kuri tādējādi izcīnīja uzvaru ar 26:24.

Turnīra līderei Rīgas “Celtnieka” komandai 13 mačos ir 24 punkti, otrā ar desmit spēlēs maksimāli iespējamajiem 20 punktiem ir Dobeles “Tenax”, kamēr 17 punktus 14 cīņās iekrājusi “Ogre”. Ar 14 punktiem 13 mačos seko “Vaiņode”, bet divi punkti tikpat spēlēs ir “Latgols” vienībai. Pa sešiem punktiem 13 cīņās ir “Jūrmalas Sports” un MSĢ/LAT 2000, bet ASK/LSPA 13 dueļos tikuši pie trim punktiem.

Izspēles formāts virslīgā vīriešiem paliks nemainīgs. No sākuma visas astoņas komandas aizvadīs divas spēles katra ar katru, pēc kā dalīsies divos četriniekos – 1.-4.vieta un 5.-8.vieta. Izslēgšanas spēlēs piedalīsies sešas spēcīgākās komandas, pirmo divu ieguvējām uzreiz sev garantējot vietu pusfinālā, bet vēl četrām komandām cīnoties ceturtdaļfinālos. MSĢ/LAT 2000 arī šogad startēs ārpus konkurences un par medaļām necīnīsies.

Janvāra beigās Latvijas vīriešu handbola izlase pirmo reizi vēsturē spēlēs Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Iepriekšējā sezonā otro gadu pēc kārtas par Latvijas čempioniem kļuva Dobeles “Tenax” handbolisti, kuri finālsērijā ar 3-0 pārspēja Rīgas “Celtnieks” vienību.