Čempioni “Kurbads” turpina neveiksmīgi

23/09/2017 16:30
kurbads-zemgale-sportazinas

Pagājušās sezonas čempione “Kurbads” sestdien piedzīvoja jau trešo zaudējumu četrās šīs sezonas “Optibet” Hokeja līgas (OHL) spēlēs, kaut pamatlaika izskaņā atspēlējās no divu vārtu deficīta.

“Kurbads” ar rezultātu 3:4 (0:2, 1:0, 2:1, 0:0, 0:1) pēcspēles metienos viesos piekāpās hokeja skolas “Rīgas” vienībai.

Viesi jau pirmajā trešdaļā nokļuva iedzinējos ar 0:2, kad hokeja skolas labā precīzi bija Kristaps Jākobsons un Māris Ļeščovs. Otrajā trešdaļā “Kurbadam” vienus vārtus atguva Deivids Sarkanis, tomēr trešajā trešdaļā lielo vairākumu realizēja Edgars Kamoliņš, atgūstot mājiniekiem divu vārtu pārsvaru.

Līdz 2:3 “Kurbads” pietuvojās vien četras ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām, kad izcēlās Aleksandrs Galkins, bet vēl pēc 37 minūtēm arī tika panākts izlīdzinājums, kad pēc individuālā gājiena ar plaukstas metienu atzīmējās Martins Lavrovs.

Atlikušajās pamatlaika minūtēs un arī pagarinājumā “Kurbadam” joprojām piederēja izteikts pārsvars, bet rezultāts vairs nemainījās, tāpēc sekoja “bullīšu” sērijā. Tajā uzvarētāju noskaidroja vien sestajā sērijā, kad “Rīga” bija labāka ar 2:1, izšķirošos vārtus gūstot Artjomam Pankevičam.

Zīmīgi, ka “Rīgas” komanda nevienu no šīs sezonas spēlēm vēl nav spējusi noslēgt 60 minūtēs.

Tikmēr “Kurbada” vienība šīs sezonas četrās spēlēs tagad cietusi trīs neveiksmes, tomēr iepriekšējās divas bija pret spēcīgajām “Mogo” un “Liepāja”/”Optibet” vienībām.

Vēl vienā mačā sestdien “Mogo” izbraukumā ar 7:4 (4:0, 2:2, 1:2) droši apspēlēja “Prizmu”. Otrās trešdaļas pirmajā minūtē pagājušās sezonas vicečempioni izvirzījās vadībā ar 5:0, turpinājumā pretiniekus tuvāk par trim vārtiem nepielaižot.

Uzvarētājiem pa vieniem vārtiem iemeta Jānis Bullītis, Jānis Ozoliņš, Andris Siksnis, Miks Lipsbergs, kuram bija arī divas rezultatīvas piespēles, Aleksejs Širokovs, Rūdolfs Prūsis un Elviss Želubovskis.

Savukārt “Prizmas” sastāvā izcēlās Andrejs Smirnovs, Livars Lāns, krievs Pjotrs Šļikovs un Edgars Beizaks.

Tikmēr vēl viena ceturtās kārtas spēle, kurā “Zemgale”/LLU komandai bija jāuzņem “Liepāja”/”Optibet”, sestdien tika atcelta Jelgavas ledus halles problēmu dēļ. Kā vēstīts, jau augusta beigās un septembra sākumā halle vairākas nedēļas nestrādāja kompresora bojājuma dēļ.

Kopvērtējumā tagad par līderi ar deviņiem punktiem četros mačos kļuvusi “Mogo” komanda, kam ar astoņiem punktiem seko “Liepāja”/”Optibet” vienība. Seši punkti ir “Rīgai”, bet piecus punktus iekrājusi “Zemgale”/LLU vienība.

Vien piektajā pozīcijā ar četriem punktiem atrodama čempione “Kurbads”, kamēr “Prizma” savākusi vienu punktu.

Šosezon Latvijas totalizatoru kompānija “Optibet” kļuvusi par hokeja virslīgas ģenerālsponsoru. Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, virslīgā vairs nespēlē “Pārdaugava”.

Katra komanda kopumā aizvadīs 30 spēles regulārajā čempionātā, izslēgšanas turnīrā iekļūstot četrām labākajām vienībām, kas pusfinālā un finālā spēkosies līdz četrām uzvarām. Savukārt pēdējās divas komandas izspēlēs vēl vienu turnīru ar pirmās līgas pirmajām divām vienībām.