Čempionu līga paziņo par VAR sistēmas ieviešanu nākamajā sezonā

UEFA Čempionu līga, Sportazinas.com
Foto: AFP/LETA

Eiropas futbola federāciju asociācija (UEFA) šodien paziņoja, ka ar 2019./2020. gada sezonu UEFA Čempionu līgā tiks ieviesta video tiesnešu, jeb .

Tāpat VAR sistēma tiks ieviesta 2019. gada UEFA superkausā un Eiropas čempionātā 2020. gadā. Vēl no 2020./21. gada sezonas sistēmu ieviesīs Eiropas līgā bet no 2021. gada Nāciju līgas finālos.

Sistēma, kas plaši izmantota 2018. gada Pasaules kausa finālturnīrā atļauj tiesnešiem video materiālos pārskatīt savus lēmumus izšķirošās epizodēs.

UEFA prezidents Aleksanders Čeferins paudis pārliecību, ka beidzot pienācis laiks izmantot plaši apspriesto sistēmu. Tāpat prezidents piebilda, ka ir pietiekami daudz laika, lai apmācītu tiesnešus efektīgas un veiksmīgas VAR sistēmas izmantošanā.

VAR sistēmu Pasaules kausā Krievijā izmantoja, lai pārbaudītu vārtu gūšanas momentus, izvērtētu 11 metru soda sitiena piešķiršanu, kā arī sarkano kartīšu piešķiršanu.

Austrālijas A – līga bija pirmā pasaules klases līga, kas ieviesa VAR sistēmu. Austrālijā tā tika ieviesta 2017. gadā, bet neilgi pēc tam to paveica arī ASV augstākā futbola līga.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par