Čeruijota un Kipčoge triumfē Londonas maratonā, mājinieks Farahs izcīna trešo vietu

22/04/2018 15:44

Londonas maratona dāmu konkurencē svētdien uzvaru izcīnīja Kenijas sportiste Viviana Čeruijota, bet vīru sacensībās triumfēja etiopietis Eliuds Kipčoge.

Pašlaik 34 gadus vecā Čeruijota, kura ir Riodežaneiro olimpisko spēļu čempione 5000 metru distancē, pirmo reizi karjerā izcīnīja uzvaru Londonas maratonā, turklāt laboja savu personīgo rekordu.

42,195 kilometrus garo distance kenijiete veica divās stundās, 18 minūtēs un 31 sekundē, būdama ceturtā visu laiku ātrākā maratoniste vēsturē. Līdz 30 kilometru atzīmei viņa turējās ceturtajā vietā, taču pakāpeniski kāpināja tempu un rezultāta apsteidza visas konkurences.

Tikmēr otrā bija Čeruijotas tautiete Brida Kosgei, kura uzvarētājai zaudēja vienu minūti un 42 sekundes, bet trešā bija etiopiete Tadeleka Bekele, kura atpalika trīs minūtes un deviņas sekundes.

Labāko pieciniekā bija četras Kenijas sportistes, bet mājiniece Lilija Partridža, kura ierindojās visaugstāk no Eiropas skrējējām, sacensības pabeidza astotajā vietā.

Savukārt vīriešu konkurencē trešo uzvaru Londonas maratona sacīkstēs izcīnīja 33 gadus vecais Etiopijas atlēts Kipčoge, kurš distanci veica divās stundās, četrās minūtēs un 16 sekundēs.

Otrajā vietā sacensības noslēdza etiopietis Tolo Kitata, kurš zaudēja 33 sekundes, bet mājinieks Mo Farahs ierindojās trešajā pozīcijā. Faraha distances laiks – divas stundas sešas minūtes un 21 sekunde – ir jauns Lielbritānijas rekords.

Kā zināms, Farahs pērn lika punktu savai karjerai garajās distancēs stadionā, lai pilnvērtīgi pievērstos maratonam.

Latvija šī gada maratona elites grupā nebija pārstāvēta.

Londonas maratons norisinājās 38.reizi. Pērn par uzvarētājiem tika kronēti kenijieši Marija Keitani un Daniels Vandžiru.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Taisons Fjūrijs
21/10/2021 18:19

Depresija, narkotikas un domas par pašnāvību – kā Fjūrijs īstenoja vienu no lielākajiem “kambekiem” sporta vēsturē

Britu boksa spīdeklis Taisons Fjūrijs ir pazīstams kā viens no mūsdienu labākajiem un slavenākajiem šī sporta veida pārstāvjiem. 2015. gadā viņš 27 gadu vecumā “supercīņā” pēc punktiem uzveica slaveno ukraini…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…