Četras kļūdas pieļāvušais Rastorgujevam noslēdz otro desmitu Eiropas čempionāta individuālajā distancē

25/01/2017 13:22
Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs - Sportazinas.com

Dušņikizdroja (Polija), 25.janv., LETA. Četrās šaušanās pieļaujot četras kļūdas, Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs trešdien samierinājās ar 20.vietu Polijā notiekošā Eiropas čempionāta 20 kilometru individuālajā distancē.

Rastorgujevs bija līderis pēc pirmās šaušanas, bet pirmo kļūdu pieļāva otrās šaušanas pēdējā šāvienā. Pēc trešās šaušanas Latvijas labākais sportists atkal bija pacēlies jau līdz otrajai pozīcijai, tomēr noslēdzošajā ugunslīnijā viņš kļūdījās uzreiz trīs reizes, zaudējot cerības cīnīties par augstām vietām.

Par Eiropas čempionu kļuva vienu kļūdu pieļāvušais krievu sportists Aleksandrs Loginovs, kuram Rastorgujevs finišā zaudēja trīs minūtes un 31 sekundi.

Otro vietu izcīnīja visus 20 mērķus aizvērušais bulgārs Krasimirs Aņevs, kurš čempionam zaudēja 11,4 sekundes, bet trešais palika vēl viens krievs Aleksejs Sļepovs, kurš arī bija nekļūdīgs un atpalika 53,6 sekundes.

Sekmīgi distanci aizvadīja cits Latvijas sportists Aleksandrs Patrijuks, kurš šaušanā kļūdījās tikai reizi un izcīnīja 30.vietu, uzvarētājam zaudējot četras minūtes un 25 sekundes.

Vēl Roberts Slotiņš pieļāva trīs kļūdas, atpalika septiņas minūtes un 9,9 sekundes, kas deva 67.vietu, bet Daumants Lūsa ar piecām kļūdām zaudēja astoņas minūtes un 42 sekundes, samierinoties ar 78.pozīciju starp 114 finišējušajiem atlētiem.

Vēlāk trešdien gaidāma arī 15 kilometru distance dāmām, Latviju pārstāvot Baibai Bendikai un Žannai Juškānei.

Latvija ir viena no retajām valstīm, kas divas nedēļu pirms pasaules čempionāta sākuma notiekošajās kontinenta meistarsacīkstēs piedalās ar visiem spēcīgākajiem sportistiem, jo valsts biatlonisti šeit cenšas izpildīt Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) uzstādītos mērķus.

Pirms diviem gadiem Eiropas čempionāts risinājās Igaunijā, kad Rastorgujevs individuālajā distancē piedzīvoja kritienu un salauza ieroci, bet pēc tam sprintā un iedzīšanā guva desmitās vietas.

Pasaules kausa kopvērtējumā vīriem Rastorgujevs pēc sezonas pirmajiem sešiem etapiem ar 217 punktiem atrodams 24.pozīcijā.

Pasaules čempionāts risināsies Austrijā un sāksies 9.februārī.