Četras Latvijas komandas piedalīsies Baltijas čempionātā regbijā

08/08/2023 18:31
Nokopēts
Regbija bumba

 Jaunizveidotajā Baltijas čempionātā regbijā piedalīsies arī četras Latvijas komandas, otrdien paziņoja Regbija klubs “Livonia”.

Daudzu gadu garumā abas spēcīgākās Latvijas regbija komandas – “Livonia” un “Miesnieki” – kopā ar vairākām Lietuvas komandām spēlē Baltijas “Top” līgā, allaž dominējot lietuviešiem. Pērn “Livonia” kā pirmā Latvijas komanda šajās sacensībās sasniedza finālu, zaudējot Šauļu “Vairas-Kalvis-Jupoja”.

Šogad ir izveidota vēl viena regbija līga, kas sauksies Baltijas čempionāts regbijā. Tajā no Latvijas piedalīsies “Livonia” otrā komanda, “Eži”, Valmieras “Fēnikss” un Rāmavas “Lāči”. Lietuvu pārstāvēs Klaipēdas “Kuršiai”, Pluņģes “Perkūnas”, kā arī “Vairas-Kalvis-Jupoja” un Šauļu “Baltrex” dublieru komandas.

Baltijas čempionāts ir iespēja Latvijas un Lietuvas regbija klubiem, kuri nepiedalās Baltijas “Top” līgā, spēlēt vairāk un tikties ar dažādiem pretiniekiem, veicinot spēlētāju izaugsmi un klubu meistarību kopumā. “2022.gadā tikāmies ar Lietuvas Regbija federācijas kolēģiem un diskutējām, kā paaugstināt regbija meistarības līmeni abās valstīs. Nonācām pie secinājuma, ka jāapvieno spēki un jāveido vēl viens klubu čempionāts,” par sacensību tapšanu saka Latvijas Regbija federācijas (LRF) prezidents Kārlis Vents.

Viņš uzsver, ka tieši LRF rīko šo Baltijas čempionātu. Dalībnieces ir sadalītas divās apakšgrupās (A un B), kur katrā startēs pa divām komandām no katras valsts. Katrai komandai Baltijas čempionātā, ieskaitot apakšgrupas spēles, ceturtdaļfinālu, pusfinālu un cīņas par vietām, ir paredzētas piecas spēles. Trīs no tām tiks aizvadītas apakšgrupā, pirmo divu vietu ieguvējiem grupā kvalificējoties pusfinālam par pirmo līdz ceturto vietu, bet pārējām komandām – mazajam pusfinālam cīņā par piekto līdz astoto vietu.

“Livonia” ziņo, ka tās otrās komandas galvenais treneris būs Vilmārs Sokolovs. “Viennozīmīgi Baltijas čempionāts veicinās regbija attīstību, jo tādējādi tiks iesaistīts vairāk spēlētāju un komandu. Tas ir svarīgi, jo regbijā nav masveidības,” saka Sokolovs. Viņš uzsver, ka Baltijas čempionāta spēlēs nevarēs piedalīties tie regbisti, kuri attiecīgajā nedēļā būs spēlējuši vairāk par 20 minūtēm Baltijas “Top” līgā.

“Livonia” otrā komanda spēlēs vienā grupā ar Klaipēdas “Kuršiai”, “Baltrex” dublieriem un “Ežiem”. Pirmā spēle 20.augustā paredzēta ar “Kuršiai”. “Šobrīd gatavojamies kopā ar “Livonia” “Top” līgas sastāvu,” stāsta treneris. “Sastāvs Baltijas čempionāta pirmajai spēlei būs zināms nākamajā nedēļā.”

Pirms tam paredzēta treniņspēle kluba iekšienē. “Šobrīd Baltijas čempionātā mērķējam uz pusfinālu, tāpēc grupā ir jāvinnē divas spēles. Pēc tam jau skatīsimies tālāk,” par mērķiem saka Sokolovs.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
3.1
3.4
2.15
5
4.4
1.55
19.07
4
3.75
1.65
1.49
4.6
5.5
1.19
7.5
11.5
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām