Četri Krievijas skeletonisti diskvalificēti no sacensībām

Dopings - Sportazinas.com
Dopings - Sportazinas.com

Maskava, 30.dec., LETA. Četri aizdomās par antidopinga noteikumu pārkāpumiem uz nenoteiktu laiku diskvalificēti no starptautiskām sacensībām, piektdien vēsta (IBSF).

Krievijas sportisti gan netiek nosaukti vārdos, bet viņi no šī gada 30.janvāra diskvalificēti pēc tam, kad Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) sākusi izmeklēšanu saistībā ar 2014.gada Soču olimpiskajām spēlēm.

Soču Olimpiādē mājiniekus skeletonā pārstāvēja seši atlēti – olimpiskais čempions Aleksandrs Trejakovs, Sergejs Čudinovs, Ņikita Tregubovs, bronzas medaļniece sieviešu konkurencē Jeļena Ņikitina, Olga Potiļicina un Marija Orlova.

Četriem no šiem sešiem sportistiem IBSF piespriedusi diskvalifikāciju uz nenoteiktu laiku, kas nozīmē, ka viņi nevarēs piedalīties šīs organizācijas rīkotajās sacensībās, tai skaitā Pasaules kausā un pasaules čempionātā.

Lai gan diskvalificēto sportistu vārdi netiek minēti, jau nākamnedēļ Vācijas trasē Altenbergā norisināsies Pasaules kausa trešais posms. Sagaidāms, ka ap to laiku varētu būt lielāka skaidrība, kuri Krievijas skeletonisti ir diskvalificēti.

Tretjakovs ir šīs sezonas Pasaules kausa kopvērtējuma līderis, kurš divos posmos ticis pie 435 punktiem, bet par desmit punktiem mazāk ir Dienvidkorejas pārstāvim Junam Sunbinam. Tikmēr 410 punktus iekrājis amerikānis Metjū Entuāns, ceturtais ar 376 punktiem ir Martins Dukurs, bet devītajā pozīcijā ar 312 punktiem atrodams Tomass Dukurs.

Iepriekš starp potenciālajiem dopingu lietojušajiem sportistiem tika pieminēts tieši Tretjakovs, kurš olimpiskajās spēlēs uzreiz aiz sevis atstāja latvieti Martinu Dukuru. Tikmēr ceturtais Olimpiādē bija vēl viens Latvijas sportists Tomass Dukurs.

Decembra sākumā Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgā izmeklēšanas komisija kanādiešu jurista Ričarda Maklarena vadībā publicēja jaunāko ziņojumu par dopinga lietošanu Krievijā, kurā tika paziņots, ka laika posmā no 2011. līdz 2015.gadam vairāk kā 1000 Krievijas sportisti 30 sporta veidos piedalījušies valsts izveidotā un atbalstītā dopinga sistēmā.

“Pēc Maklārena ziņojuma mums visiem mūsu sportā klājies grūti. IBSF ir pilnībā apņēmusies spert nepieciešamos soļus, lai atjaunotu mūsu uzticamību mūsu sporta veidam, bet tam būs nepieciešama visu iesaistīto pušu sadarbība,” teica organizācijas prezidents Ivo Feriāni. “Krievijas Bobsleja federācija ir izteikusi savu atbalstu, lai noskaidrotu patiesību.”

Kā vēstīts, februārī gaidāmajam pasaules čempionātam bobslejā un skeletonā bija jānotiek Sočos, taču IBSF to nesen pārcēla uz Vācijas trasi Kēnigszē.

Krievija šobrīd tiek apsūdzēta valdības atbalstītas dopinga sistēmas izveidošanā, kurā cita starpā 2014.gada Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs mājinieku pozitīvās dopinga analīzes tika aizvietotas ar negatīvām.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par