Četri latvieši NBA – cik tas ir reāli?

24/04/2017 15:58
Latvieši NBA, www.sportazinas.com

Šī gada NBA draftā jeb jauno spēlētāju izvēles ceremonijā Latvijas basketbola fani liek lielas cerības uz Rodionu Kurucu un Anžeju Pasečņiku. Ja nenotiek lieli brīnumi abus šogad draftā izvēlēsies jau pirmajā kārtā, tikai aktuāls ir jautājums- kuras komandas? Vai ir iespējams, ka nākamsezon Pasaules labākajā līgā būs jau četri spēlētāji no Latvijas?

Varam atcerēties, ka līdz šim NBA ir tikuši draftēti četri spēlētāji no Latvijas- Andris Biedriņš (2004 g. Goldensteitas “Warriors”), Dāvis Bertāns ( 2011.g Indianas “Pacers”), Jānis Timma (2013.g Memfisas “Grizzlies”) un Kristaps Porziņģis (2015.g Ņujorkas “Knicks”). NBA sakarā nevaram aizmirst arī Jāni Timmu, kura sakarā pirms neilga laika klīda runas, ka Timmas pakalpojumos ir ieinteresēti divi Eiropas grandi- Madrides “Real” un Barselona “Lassa” komandas.

Rodions Kurucs šobrīd pārstāv tieši Barselona “Lassa” komandu. Šobrīd ir zināmas divas komandas, kuras varētu izvēlēties Kurucu. Tās ir Toronto “Raptors” un Bruklinas “Nets”. Iepriekš izskanējusi informācija, ka “Nets” ģenerālmenedžeris Šons Markss bija devies uz Spāniju, lai novērtētu Kuruca prasmes klātienē. Tā bija spēlē, kurā vietējā Barselona “Lassa” uzņēma Serbijas klubu Belgradas “Crvrena Zvezda mts”. Kurucs laukumā devās trešās ceturtdaļas beigās, uzreiz izpildot tālmetienus. Lai gan pirmais trejacis grozā nekrita, nākamajā mēģinājumā Kuruca metiens mērķi sasniedza.

Interneta portāls “netsdaily.com”, atsaucoties uz Spānijas medijiem, vēstīja, ka Kurucs speciāli tika izsaukts uz šo cīņu, lai Markss klātienē varētu novērtēt viņa sniegumu. Klīda arī runas, ka Markss vienojies ar komandas vadību, lai Kurucu uzlaiž laukumā, lai būtu redzams kā latvietis izskatās uz Eirolīgas spēlētāju fona.

Rodions Kurucs, www.sportazinas.com

Tikmēr Toronto mediji par latvieti izsakās sekojoši – labs spēlētājs, kas nebaidās uzbrukt grozam un kuram nav sveša fiziska spēle unnorāda, ka Kurucam ir labs metiens. Tāpat tiek norādīts, ka draftēt eiropieti ir nedaudz riskanti, tomēr iespējams, ka Rodions ir šī riska vērts. Daži mediji pat latvieti salīdzina ar trīskārtējo NBA čempionu, bijušu Horvātijas basketbolistu- Toniju Kukoču.

Karjeras pirmsākumos Kukočs “Jugoplastika Split” komandā trīsreiz uzvarēja Eirolīgas turnīrā (1989, 1990, 1991).. Izcīnīja divas olimpiskās sudraba medaļas (1988. gadā Dienvidslāvijas komandā un 1992.gadā Horvātijas komandā), kā arī FIBA Pasaules čempionāta zelta medaļas 1990. gadā Dienvidslāvijas komandā.

Tonijs Kukočs bija viens no svarīgākajiem spēlētājiem Čikāgas “Bulls” sastāvā pagājušā gadsimta pēdējā desmitgadē. Gados kad “Bulls” trīsreiz triumfēja NBA čempionātā. “Bulls” sastāvā ir spēlējis ar NBA leģendām Maiklu Džordanu un Skotiju Pipenu, kā arī Denisu Rodmenu. Kukoča pēdējais NBA klubs bija Milvoki “Bucks”. Divas sezonas aizvadījis Atlantas “Hawks” sastāvā. NBA spēlētāja karjeras laikā basketbolists guvis vairāk nekā 10000 punktus (ieskaitot “play off” spēles).

Tonijs Kukočs trīsreiz nosaukts par Eiropas gada basketbolistu. 1990. gadā ar 27. numuru Kukoču draftēja “Bulls”. Par karjeras beigām Kukočs paziņoja 2006.gadā.

https://www.youtube.com/watch?v=LOgoCvgdOVQ

Savu viedokli izsaka arī portāls “NBAdraft.net”, kas norāda uz lietām, kurās latvietis vēl nav tik labs. Piemēram uz to, ka Kurucs ar savu augumu (2.06 m) nav tik labs cīnītājs zem groziem. Tāpat tiek minēts, ka nepieciešams pieaudzēt muskuļu masu ( līdzīgas runas bija arī Porziņģa sakarā). Tomēr gala secinājums ASV medijam ir, ka Kurucs ir gana prasmīgs spēlētājs, kas var dot komandai labu pienesumu. Ja Rodions Kurucs turpinās spēlēt un progresēt, tad nākotnē no viņa var sanākt savas komandas līderis, spēlētājs kuru respektē pretinieks.

Kuruca statistika šosezon vēsta, ka spēlētājs vidēji spēlē gūst 9.5 punktus, izcīna 2.8 bumbas zem groziem un nopelna 2.9 piezīmes.

Interneta izdevums “The Vertical” Kurucu savā 2017.gada NBA drafta prognozē ierindo 16.vietā, kamēr interneta vietņu “draftexpress.com” un “NBAdraft.net” vērtējumā Kurucs ir ierindots 20 un 24.pozīcijā.

Otrs drafta kandidāts Anžejs Pasečņiks ir “VEF skola” audzēknis. Anžejs arī vairākas sezonas uzspēlēja lielajā “VEF” komandā, tiesa spēlētājam nebija dots pārāk daudz spēles laika, tāpēc viņa varējumu objektīvi bija grūti novērtēt.

2015. gada augustā Anžejs parakstīja līgumu ar Spānijas komandu “Herbalife Gran Canaria”, sākumā pārstāvot rezerves komandu. Ar savām darba spējām, izdzīvošanas režīmā, izcīnīja vietu zem saules, izpelnoties uzaicinājumu uz pirmo komandu.

Sarunā ar LTV raidījumu “Aculiecinieks”, Anžejs stāsta, ka Spānijā viņu daudz salīdzinot ar Porziņģi, kas pašam spēlētējam sākumā licies patīkami, taču nu jau sākot apnikt. Kad Latvijā 2013.gadā risinājās Eiropas čempionāts U-18 grupā, Pasečņiks ar Porziņģi tika nodēvēti par “ diviem torņiem”.

Basketbola apskatnieki norāda, ka Anžejs sev uzticēto laiku laukumā, aizvada lieliski, vidēji gūstot 6.8 punktus, izcīnot 2.9 bumbas zem groziem.

Anžejs Pasečņiks varētu būt garākais spēlētājs, šī gada draftā (2.16m), kas ir klasisks centra spēlētāja garums. Tomēr, citi eksperti uzskata, ka centra spēlētāja pozīcijai Anžejs ir nedaudz par vieglu (103 kg), jo vieglākie centra spēlētāji līgā sver aptuveni 106 kilogramus.

“NBAdraft.net” raksta, ka Pasečņikam ir vēl iespēja uzlabot savu metienu, taču norāda, ka Anžejs mēdz aizsardzībā pazaudēt savu sedzamo. Tomēr līdzīgi kā Kuruca gadījumā “NBAdraft.net” eksperti domā, ka turpinot trenēties un attīstīt savas prasmes, Pasečņiks kļūs par labu NBA spēlētāju, kurš spēs palīdzēt komandai, cīņā par uzvarām.

Pasečņiks aizvada labu sezonu, eksperti prognozē viņam vietu drafta pirmajā kārtā. Eksperti arī izsakās, ka Anžejs varētu būt labākais centra spēlētājs, kas pieejams šī gada NBA draftā.

Pirms gada par iespējamo Anžeja draftēšanu neviens tik cerīgi neizteicās, bet tagad Pasečņika iespējas ir krietni labāks. Pats Pasečņiks LTV raidījumam “Aculiecinieks” atklāj, ka Spānijā trenējas ļoti nopietni, neslēpjot arī to, ka sākot profesionāļa gaitas, bijušas problēmas ar fizisko sagatavotību. Anžejs uz treniņiem ierodas pusotru stundu ātrāk un paliek arī zālē pēc treniņiem, lai individuāli pastrādātu. Daudz laika tiek pavadīts arī svaru zālē.

Par gaidāmo draftu Anžejs pagaidām nedomā, taču izsakās, ka tas ir katra spēlētāja sapnis. Prognozes, kurš klubs viņu varētu izvēlēties Pasečņikam ir aptuveni zināms, tomēr pats spēlētājs uzsver, ka viņam ir jāturpina labi trenēties un jācenšas sezona noslēgt tik labi, cik tas vien ir iespējams.

Pasečņika vārds šobrīd tiek locīts Toronto “Raptors” komandas sakarā, taču tas nenozīmē, ka līdz draftam, kāda cita komanda nekļūs ieinteresēta Anžeja pakalpojumos.

Šī gada sākumā interesantas runas klīda Pasečņika sakarā. Pēc tam, kad Anžejs spēlē pret Barselona “Lassa” vienību guva 18 punktus, kāds Lietuvas medijs vēstīja, ka uz Spāniju vērot Pasečņiku darbībā ULEB Eiropas kausa spēlē ar Panevēžas “Lietkabelis”, bija devis patreizējās NBA čempiones Klīvlendas “Cavaliers” viceprezidents basketbola jautājumos Trents Redens. Tomēr prognozes, kuras komandas izvēlēsies abus latviešus, mēdz mainīties. Šobrīd turpinās minējumi, kurus spēlētājus komandas varētu izvēlēties, bet jāņem vērā arī tas, ka komandas lūkojās pēc tā, kuras pozīcijas spēlētājs, tām vairāk ir nepieciešams.

Tomēr pat gadījumā, ja abi spēlētāji šogad tiks izvēlēti NBA draftā, visticamākais, ka nākamsezon viņi paliks Eiropā. Protams viņi izjutīs arī zināmu atbildības nastu, jo lai tiktu pie spēlēšanas NBA, būs jāturpina trenēties vēl cītīgāk un vēl smagāk.

Uzreiz pēc tam, kad Rodions Kurucs pieteicās draftam, Barselonas klubs viņam piedāvāja jaunu līgumu, ar iespēju spēlēt pirmajā komandā. Viennozīmīgi šis būtu labs kāpiens pa karjeras kāpnēm, tas arī turpinātu attīstīt Kurucu kā profesionāli. Spēles Eirolīgā un Spānijas augstākajā līgā dos labu rūdījumu, tāpat arī palīdzēs uzlabot prasmes, kas nepieciešamas augstākas raudzes basketbolistam. Skaidrs ir tas, ka Barselonas klubs liek cerības uz to, ka ar laiku Kurucs būs nopietns palīgs, cīņā par uzvarām katrā spēlē.

Pasečņiks varbūt ir nedaudz gatavāks spēlēt NBA, nekā Kurucs, tomēr ticamāk ir tas, ka nākamsezon Anžeju redzēsim vēl Eiropā. Protams abi spēlētāji vasarā aizvadīs treniņus komandās, kas viņus būs izvēlējušās. Pēc tiem tad arī varēs pateikt, cik spēlētāji ir gatavi spēlēt Pasaules labākajā līgā. Ar viņiem strādās labi speciālisti, kuri noteikti dos spēlētājiem ieteikumus, norādes tam, kas jāpilnveido savā spēles manierē, lai drīzāk nokļūtu tur, kur vēlas būt ikviens basketbolists.

Nobeigumā varam vēlēt abiem latviešiem sekmes Spānijas čempionāta svarīgākajās spēlēs, turpināt smagi strādāt, lai pēc drafta būtu spējīgi potenciālajiem saimniekiem, parādīt visas savas labākās īpašības. Bet pats galvenais- Iztikt bez traumām. Arī Latvijas izlases treneru kolektīvs būs priecīgi, abus redzēt valstsvienības treniņos.

Kurucs uz “Nets”, bet Pasečņiks uz “Raptors”? (VIDEO)

Pieslēgties

Dienas fokusā

Latvijas basketbola izlase aizsardzībā
30/06/2022 21:19

Latvija izdemolē Serbijas spēles sistēmu un pārpildītajā arēnā nodrošina uzvaru apakšgrupā

Latvijas vīriešu basketbola izlase ceturtdien Rīgā Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra mačā uzvarēja Serbiju, izcīnot pirmo vietu grupā. Latvija pārspēja Serbiju ar 66:59 (13:12, 12:19, 21:7, 20:21). Pirmajā ceturtdaļā mazrezultatīvā spēlē,…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām