Četri NBA spēlētāji ziedos asinis jauna medikamenta izpētei pret Covid-19

Markuss Smārts, sportazinas.com
Markuss Smārts | Foto: Nathan Klima

Nacionālās basketbola asociācijas () kluba Bostonas “Celtics” aizsargs , kā arī vēl trīs citi Covid-19 pārslimojuši basketbolisti ziedos asinis jauna medikamenta izpētei, vēsta ESPN apskatnieks Šams Šaranija.

Nesen tika paziņots, ka Smārts izveseļojās no koronavīrusa. Sākotnēji NBA ar koronavīrusu saslima Rūdijs Gobērs un Donovans Mičels, bet vēlāk spēlētāju un citu klubu pārstāvju skaits, kuriem ir Covid-19, palielinājās. Gobērs un Mičels jau ir izveseļojušies, tāpat arī Detroitas “Pistons” jaunais līderis Kristians Vuds.

Ar koronavīrusu saslima arī līgas superzvaigzne Kevins Durants, ka arī vīruss ir Ņujorkas “Knicks” īpašniekam Džeimsam Dolanam.

Anesteziologs Maikls Džoiners sacījis, ka vismaz četri slimību izslimojuši spēlētāji ziedos asinis eksperimentālam medikamentam, kas varētu palīdzēt riska grupas pacientiem atgūties no vīrusa. Pārējo trīs basketbolistu identitātes nav atklātas.

Džoiners izteicies, ka profesionāli sportisti var būt it īpaši vērtīgi plazmas donori: “Šie ir lieli vīri, kuriem ir daudz plazmas,” atzīst Džoiners. “Fiziski trenētiem cilvēkiem arī bieži mēdz būt palielināts plazmas daudzums.”

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par