“Chelsea” melnā diena pret trenera bijušo klubu, PSG zvaigznes kārtējo reizi sarūpē šovu

29/10/2022 21:23
Londonas

Anglija

Anglijas premjerlīgas 14. kārtas mačā Braitonā tikās vietējā “Brighton” komanda ar Londonas “Chelsea”. Atgriešanās Anglijas dienvidpilsētā šī bija “Chelsea” galvenajam trenerim Greiemam Poteram – viņš sezonas iesākumā vadīja “Brighton”, taču londonieši, pēc Tomasa Tuhela atstādināšanas, angļu speciālistu pārvilināja. Spēle Londonas klubam gan izvērtās tāda, par kuru pēc iespējas ātrāk viņi vēlētos aizmirst – piedzīvota sakāve ar 1:4.

Leandro Trosārs jau piektajā minūtē mājiniekus izvirzīja vadībā, un bumba “Chelsea” vārtos pirmajā puslaikā pabija vēl divas reizes, bet abos gadījumos paši “Chelsea” futbolisti to tur ieraidīja. Vispirms Rubens Loftuss-Čīks 14. minūtē neveiksmīgi sita bumbu prom no sava soda laukuma, bet 42. minūtē Trevors Čaloba, mēģinot pārtvert piespēli, rezultātu padarīja vēl nepatīkamāku (0:3). Lai gan otrā puslaika sākumā Kajs Havercs viesiem vienus vārtus atspēlēja, punktu spēlei pielika Paskāls Grobs, ļaujot mājiniekiem svinēt saldu uzvaru.

Citos mačos Mančestras “City”, pateicoties Kevina de Bruines vārtu guvumam, izbraukumā ar 1:0 pieveica Lesteras “City”, Totenhemas “Hotspur” tikai kompensācijas laikā izrāva uzvaru pret “Bournemouth” (3:2), Ņūkaslas “United” turpināja teicami uzsākto sezonu un ar 4:0 sagrāva “Aston Villa”. Panākumu svinēja arī Londonas “Crystal Palace” (1:0 pret “Southampton”), kamēr “Brentford” un Vulverhemptonas “Wanderers” spēlēja neizšķirti (1:1). Dienas noslēdzošajā spēlē vājo sezonu turpināja “Liverpool”, kas ar 1:2 piekāpās Līdsas “United”.

Francija

No izbīļa Francijas čempionātā jeb “Ligue 1” 13. kārtas mačā atguvās Parīzes “Saint-Germain”, kas savā laukumā ar 4:3 pieveica pērnās sezonas 15. labāko komandu “Troyes”. Mājinieki jau 3. minūtē nonāca iedzinējos, taču pirmā puslaika ietvaros spēja atspēlēties, kad ar precīzu sitienu 24. minūtē pēc Neimara piespēles izcēlās Karloss Solers.

PSG komandai, kas šajā “Ligue 1” sezonā joprojām vēl nav zaudējusi, otrā puslaika sākumā atkal draudēja briesmas – “Troyes” uzbrucējs Mamā Baldē izcēlās ar otro golu spēlē un otro reizi viesus izvirzīja vadībā. Bet tad savus vārdus teica Parīzes kluba zvaigznes. Vispirms 55. minūtē Lionels Mesi ar izcilu “tālšāvienu” panāca 2:2, pēc septiņām minūtēm Neimars pēc skaistas Mesi piespēles pirmo reizi PSG izvirzīja vadībā, un 77. minūtē Kiliāns Mbapē realizēja 11 metru soda sitienu.

Lai gan viesi vienus vārtus atguva, ar to bija par maz, lai spētu desmitkārtējiem Francijas čempioniem atņemt punktus.  Parīzieši 13 mačos svinējuši 11 uzvaras un divas reizes spēlējuši neizšķirti, kas pār tuvākajiem sekotājiem “Lens” ļāvis iegūt piecu punktu pārsvaru. Citā spēlē viena no sezonas sākuma “karstākajām” komandām “Marseille” jau ceturto maču pēc kārtas zaudēja punktus – šoreiz spēlēts neizšķirti ar “Strasbourg” (2:2).

Vācija

Vācijas bundeslīgā uz līdera pozīcijām pakāpusies Minhenes “Bayern” komanda, kas ar 6:2 savā laukumā sagrāva “Mainz”. Divi vārti Ērika Čupo-Motinga kontā, kamēr starpsezonas papildinājums Sadio Manē izcēlās ar precīzu sitienu, kā arī divas reizes asistēja saviem partneriem. Līdzšinējai līdervienībai Berlīnes “Union”, kas tagad tabulā atrodas otrajā vietā, ir viens mačs rezervē un 12. kārtas maču tā aizvadīs rīt. Cita bundeslīgas favorīte Dortmundes Borussia” ar 2:1 apspēlēja Frankfurtes “Eintracht”, tādējādi ielaužoties labāko trijniekā.

Katastrofālo sezonu turpina Leverkūzenes “Bayer”, kas izbraukumā ar 0:2 piekāpās “RB Leipzig”. “Bayer”, kura šosezon jau mainījusi galveno treneri, amatā pieņemt leģendāro Šavi Alonso, atrodas tikai 16. vietā un tai draud cīņa par palikšanu bundeslīgā. Tikmēr cita pastarīte “Stuttgart” svinēja otro panākumu pēdējos trīs mačos, savā laukumā ar 2:1 pieveicot “Augsburg”. Pirmajās deviņās spēlēs paliekot bez uzvarām, “Stuttgart” ir izrāpusies no izkrišanas zonas. Citā spēlē pārliecinošu panākumu svinēja “Wolfsburg” (4:0 pret “Bochum”).

Itālija

Savu neapstādināmo gājienu turpina “Napoli”, kas šodien savā laukumā ar 4:0 sagrāva “Sassuolo”. Šovu vietējiem faniem sarūpēja nigēriešu uzbrucējs Viktors Osimhens, kurš izcēlās ar “hat-trick”, kamēr jaunā Gruzijas talanta Kvičas Kvaratškelijas kontā divas rezultatīvas piespēles. Neapoles vienība gan Itālijas A sērijā, gan UEFA Čempionu līgā spēlē bez zaudējumiem. Citā mačā Turīnas “Juventus” tikai otrajā puslaikā guva vārtus, kas gan ļāva svinēt panākumu pret “Lecce” (1:0). Tikmēr pārliecinošs panākums Milānas “Inter” – 3:0 pret pastarīti “Sampdoria”.

Spānija

Negaidītu zaudējumu piedzīvoja Madrides “Atletico”, kas kapitulēja Spānijas čempionāta vienai no pastarītēm “Cadiz” ar rezultātu 2:3. “Cadiz” uzvaras vārtus guva kompensācijas laika devītajā minūtē. Neveiksmju sērija arī “Celta Vigo” komandai, kas ar 1:3 izbraukumā piekāpās “Almeria” vienībai. “Celta Vigo” bez panākuma ir palikusi pēdējos piecus mačus, taču nav vienīgā negatīvo pārsteigumu autore šosezon – pērnās sezonas ceturtā labākā komanda “Sevilla” ar 0:1 piekāpās “Rayo Vallecano”. Seviljas vienība 12 mačos izcīnījusi tikai divas uzvaras, un izcēlusies ar savdabīgu rādītāju – savā laukumā tā nav spējusi izcīnīt panākumus.

Tikmēr “Barcelona” tikai kompensācijas laika trešajā minūtē izrāva uzvaru pret “Valencia” (1:0). Barselonas komandas varonis kārtējo reizi šosezon bija Roberts Levandovskis – “La Liga” ietvaros viņa kontā jau 13 vārtu guvumi.