“Chelsea” un “Arsenal” sarīko sešu vārtu izrādi, “City” atgriež vadību premjerlīgā

20/04/2022 23:52
Edvards Nketia

Anglija

Šovakar Anglijas premjerlīgā norisinājās četras spēles. Kārtas centrālajā mačā “Arsenal” Londonas derbijā ar 4:2 apspēlēja “Chelsea”.

Pirmajā puslaikā skatītāji ieraudzīja četrus vārtus. 13. minūtē rezultātu atklāja “Arsenal” uzbrucējs Edvards Nketia, taču jau četras minūtes vēlāk Timo Verners panāca izlīdzinājumu. Puslaika turpinājumā Imils Smits-Rovs otro reizi izvirzīja “Arsenal” vadībā, bet arī šoreiz pretinieki spēja ātri atbildēt, rezultātam kļūstot 2:2.

Mača otrā puse vairs nebija tik rezultatīva, uzvaras vārtus gūstot Nketia. Savukārt mača izskaņā Bukajo Saka pielika punktu, realizējot 11 metru soda sitienu. Līdz ar šo uzvaru “Arsenal” pārtrauca trīs zaudējumu sēriju premjerlīgā.

Citās spēlēs “Everton” ar 0:1 zaudēja Lesteras “City”, Ņūkāslas “United” ar 1:0 apspēlēja “Crystal Palace”, bet Mančestras “City” ar 3:0 pārspēja “Brighton”, atgriežoties pirmajā vietā.

Francija

Pārliecinošu sniegumu turpina demonstrēt Parīzes “Saint-Germain”, tiekot pie panākuma pār “Angers” ar 3:0. Ar vārtu guvumiem atzīmējās Kilians Mbapē, Serhio Ramoss un Markinjoss. Tikmēr vicelīdere Marseļas “Olympique” saspringtā cīņā ar 3:2 apspēlēja “Nantes”. Uzvaras vārtus 75. minūtē guva Amins Arits.

Kopā šodien Francijā norisinājās desmit spēles.

Spānija

Turnīra vicelīdere Madrides “Atletico” nespēja uzlauzt “Granada” aizsardzību, mačam noslēdzoties ar 0:0. Tikmēr “Celta Vigo” savā laukumā ar 0:2 zaudēja “Getafe”.

Itālija

Dienas vienīgajā spēlē “Udinese” ar 0:1 atzina “Salernitana” pārākumu. Tikmēr Turīnas “Juventus”, pateicoties Federiko Bernadeski un Danilu gūtajiem vārtiem, trešdien iekļuva Itālijas kausa finālā, pusfināla atbildes spēlē pieveicot Florences “Fiorentina” komandu ar rezultātu 2:0 (1:0). Divu spēļu summā “Juventus” svinēja uzvaru 3:0.

Pēc pirmās spēles esot iedzinējos, “Fiorentina” komandai piederēja liels pārsvars gan bumbas kontrolē, gan sitienu skaitā. Labākā iespēja spēles pirmajās 20 minūtēs gan bija Turīnas klubam. Dušans Vlahovičs soda laukumā veica sitienu pa vārtiem, taču florenciešu vārtsargs Bartlomejs Drongovskis bumbu atvairīja. Dažas minūtes vēlāk Vlahovičam bija atkal iespēja dubultot pārsvaru divu spēļu summā, taču viņa mēģinājums pārcelt bumbu pāri Drongovskim izrādījās nesekmīgs.

“Fiorentina” vārtsargs 32.minūtē nebija komandas glābējs. Polis nenovērtēja situāciju un pēc Alvaro Mortatas centrējuma pārāk tālu izgāja no vārtiem, kas ļāva Berndeski no gaisa raidīt bumbu praktiski tukšos vārtos. Puslaika beigās Florences klubam bija iespēja rezultātu izlīdzināt, taču “Juventus” vārtsargs Matija Perins glāba komandu pēc Arturu Kabrala spēcīgā sitiena.

Otrā puslaika sākumā Perins atvairīja Lukasa Martinesa Kvartas sitienu pēc rikošeta, kamēr pie otriem vārtiem Denisa Zakarijas sistā bumba trāpīja pa vārtu stabu. “Juventus” guva vārtus, taču pēc video atkārtojuma tika fiksēts aizmugures stāvoklis. Tas gan spēles beigās daudz nenozīmēja, jo Danilu pēc Huana Kvadrado centrējuma divu spēļu summā nodrošināja uzvaru. Masimiljāno Allegri vadītā komanda kausa finālā 11.maijā Romas olimpiskajā stadionā tiksies ar Milānas “Inter” vienību.

Vācija

Emīla Forsberga kompensācijas laikā gūtie vārti trešdien palīdzēja “Leipzig” komandai iekļūst Vācijas futbola kausa finālā. Pusfinālā Leipcigas futbolisti ar 2:1 (0:1) pieveica Berlīnes “Union” komandu. Kompensācijas laika otrajā minūtē pēc “Union” vārtsarga Timo Baumgartla atraidītā sitiena zviedrs ar galvu raidīja bumbu vārtos.

Leipcigas kluba iespējas iekļūt pusfinālā bija apdraudētas, 25.minūtē nonākot iedzinējos. Pēc viesu komandas kapteiņa Kristofera Trimela centrējuma Šeraldo Bekers raidīja bumbu “Leipzig” vārtos. “Union” vienībai otrajā puslaikā varēja pārsvaru dubultot, taču Bekers un Taivo Avonidži neizmantoja doto pretuzbrukuma iespēju.

Īsu brīdi pēc šī pretuzbrukuma laukuma otrā galā pēc video atkārtojuma pret Leipcigas spēlētāju Kristoferu Nkunkū soda laukumā tika fiksēts pārkāpums, un Andrē Silva realizēja 11 metru soda sitienu. Kompensācijas laikā Baumgartls komandu glāba, taču pēc lielās ofensīvas Bendžamins Henrihs veica centrējumu, pēc kura Forsbergs raidīja bumbu vārtos un nodrošināja vietu finālā.

“Leipzig” kausa finālos iekļuva arī 2019. un 2021.gadā, abās reizēs piekāpjoties attiecīgi Minhenes “Bayern” un Dortmundes “Borrusia” komandām. Taču galvenā trenera Domeniko Tedesko vadītā vienība ir lieliskā formā – pēdējās 15 spēlēs visos turnīros nav piedzīvots neviens zaudējums. Leipcigas klubs ieņem trešo vietu bundeslīgas tabulā, kā arī cīnās par Eiropas līgas trofeju, atrodoties pusfināla fāzē.

ausa finālā “Leipzig” 21.maijā Berlīnē spēkosies ar “Freiburg” vienību.