“Chelsea” uzvar UEFA ČL fināla pretiniekus, “Bayern” 30. reizi triumfē Vācijā

08/05/2021 21:26
Londonas

Anglija

Anglijas premjerlīgas spēlē starp Londonas “Chelsea” un Mančestras “City” pārāki ar rezultātu 2:1 izrādījušies “Chelsea” futbolisti. Vārtus mača 45. minūtē guva “City” futbolists Rahīms Stērlings, bet pirmā puslaika kompensācijas minūtē piešķirto 11 metru soda sitienu nerealizēja Serhio Agvero, kuram šī nebija vienīgā lieliskā vārtu gūšanas iespēja. Otrā puslaikā 63. minūtē neizšķirtu panāca “Chelsea” pussargs Hakīms Zijehs, bet trešajā kompensācijas minūtē Londonas vienībai uzvaru atnesa Markuss Alonso. Abas šīs komandas 29. maijā tiksies arī UEFA Čempionu līgas finālā Stambulā.

Vēl šodien Anglijā Līdsas “United” ar 3:1 pieveica Totenhemas “Hotspur”. Uzvarētājiem rezultatīvi bija Stuarts Dalass, Patriks Bemfords un Rodrigo, bet zaudētājiem atzīmējās Hjunmins Sons. Tāpat Londonas “Crystal Palace” ar 2:0 bija pārāki par Šefildas “United”, golus iesitot Kristianam Bentekem un Eberehi Ezem.

Vācija

Minhenes “Bayern” klubs sestdien 30.reizi vēsturē kļuva par Vācijas čempionu, Dormundes “Borussia” mājās apspēlējot “Leipzig”. Dortmundes “Borussia” savā laukumā uzvarēja “Leipzig” ar 3:2. Septītajā minūtē Marko Reiss mājiniekus izvirzīja vadībā ar 1:0, bet 51.minūtē Džeidons Sančo rezultāta starpību dubultoja – 2:0. Titula pretendenti atspēlējās otrajā puslaikā, kad 63.minūtē precīzs bija Lukasa Klostermaņa un 77.minūtē – Dani Olmo sitiens. Uzvaras vārtus guva un Leipcigas futbolistu pēdējās cerības uz titulu 87.minūtē ar saviem otrajiem vārtiem spēlē sagrāva Sančo.

Tādējādi “Bayern” jau pirms vakara mača mājās ar Menhengladbahas “Borussia” 30.reizi kluba vēsturē un devīto reizi pēc kārtas kļuva par Vācijas čempioni. Arī pašā spēlē “Bayern” parādīja čempionu cienīgu sniegumu, ar 6:0 sagraujot pretiniekus. Ar “hat-trick” izcēlās Roberts Levandovskis, bet pa reizei precīzi bija Tomass Millers, Kingslijs Komans un Līrojs Sanē.

Citā medaļu pretendentu mačā “VfL Wolfsburg” mājās pieveica Berlīnes “Union” – 3:0. Visus trīs vārtus uzvarētāju labā mača 12., 63. un 90.minūtē guva horvāts Josips Brekalo. Visbeidzot “Hoffenheim” ar 4:2 apspēlēja Gelzenkirhenes “Schalke 04”, bet ar bez vārtu neizšķirtu noslēdzās Brēmenes “Werder” un Leverkūzenes “Bayern” cīņa.

Francija

Francijas čempionātā “Nantes” ar 3:0 svinēja pārliecinošu uzvaru pret “Bordeaux”. Uzvarētājiem pretinieku vārtsargu pārspēja Kalifa Kulibalijs, Imrans Louza un Randals Kolo. Vēl vienā cīņā Lionas “Olympique” ar 4:1 guva virsroku pār “Lorient”. Lionas vienības labā divreiz izcēlās Bruno, bet pa reizei to izdarīja Hosems Auars un Lukass Paketa, bet “Lorient” vienīgos vārtus iesita Tomass Monkonduits.

Spānija

Spānijas “La Liga” turnīrā neizšķirts fiksēts divās spēlēs. “Barcelona” un Madrides “Atletico” nespēja gūt vārtus, maču noslēdzot ar rezultātu 0:0, bet “Alaves” un “Levante” komandu duelis beidzās ar 2:2, kur divus vārtus “Levante” labā guva Hosē Moralešs. Vēl vienā mačā “Cadiz CF” ar 2:1 spēja uzveikt “Huesca” futbolistus.

Itālija

Itālijas A sērijas čempionātā piecas bumbas “Sampdoria” vārtos sasita Milānas “Inter”, gūstot panākumu ar 5:1. Divreiz rezultatīvs bija Aleksis Sančess, bet pa reizei atzīmējās Roberto Gagliardini, Andrea Pinamonti, bet 11 metru soda sitienu realizēja Lautaro Martinezs. Vienīgos vārtus zaudētājiem atnesa Balde Keitā. Vēl Itālijā “Napoli” viegli ar 4:1 tika galā ar “Spezia”, bet “Udinese” un “Bologna” nospēlēja neizšķirti 1:1.