Cicips ATP finālturnīrā pirmo reizi uzvar Medvedevu

11/11/2019 19:27

Planētas sestā rakete vīriešu tenisā grieķis Stefans Cicips pirmdien ar uzvaru pār krievu Daņiilu Medvedevu uzsāka sacensības ATP sezonas noslēguma turnīra jeb “ATP Finals” Andrē Agasi grupā.

Cicips uzvarēja pasaules ceturto raketi Medvedevu ar 7-6(7:5), 6-4.

Piecās līdzšinējās cīņās pārāks bija bijis Krievijas tenisists, tai skaitā Montekarlo un Šanhajas turnīros šosezon, bet abu sportistu debijā šāda mēroga mačos pārāks izrādījās grieķis.

Pirmajā setā Cicipam bija viens vienīgs breikpunkts, kura izspēlē viņš bumbiņu raidīja tīklā. Taibreikā Cicips panāca 4:2, Medvedevs rezultātu izlīdzināja, taču ar spēcīgu sitienu grieķis pretinieka augstu raidīto bumbiņu pārvērta punktā, uzvarot pirmo setu ar 7-6(7:5). Seta laikā uzvarētājam bija 16 uzvarētas izspēles un sekmīgi 13 no 17 izgājieniem pie tīkla.

Otrajā setā katrs no tenisistiem uzvarēja izspēles ar savu servi, līdz devītajā geimā neveiksmīgs Medvedeva sitiens no neērtās puses netrāpīja laukumā, novedot pie pirmā breika mačā – 5:4 Cicipa labā. Ar savu servi grieķis pabeidza iesākto mačā, kas noritēja stundu un 42 minūtes.

Uzvarētājs sasniedza fantastisku uzvarēto punktu rādītāju servējot – 89 procenti izspēļu pēc sekmīgas pirmās serves jeb 39 no 44 reizēm beidzās par labu grieķiem.

Andrē Agasi grupā vēl šodien apmēram Latvijas laika plkst.22 tiksies spānis Rafaels Nadals un Vācijas pārstāvis Aleksandrs Zverevs.

Jau ziņots, ka svētdien Bjērna Borga grupā Dominiks Tīms no Austrijas ar rezultātu 7-5, 7-5 guva virsroku pār “ATP Finals” titulētāko tenisistu šveicieti Rodžeru Federeru, bet planētas otrā rakete serbs Novaks Džokovičs ar 6-2, 6-1 pārspēja itāli Mateo Beretīni.

Katras apakšgrupas divi labākie tenisisti sasniegs pusfinālu.

Šajā turnīrā Džokovičs un Nadals cīnās par to, kurš noslēgs sezonu planētas pirmās raketes godā. Džokovičs par pirmo raketi kļūs, ja uzvarēs vismaz divās grupu spēlēs un sasniegs finālu, ar nosacījumu, ja Nadals zaudēs visās trīs spēlēs. Tāpat Džokovičs pirmajā vietā var atgriezties, ja uzvar turnīrā un Nadals netiek pusfinālā.

ATP sezonas fināls slavenajā “O2” arēnā norisināsies līdz svētdienai. Sākot ar 2021.gadu, turnīrs pārcelsies uz Turīnu.

Pērn sezonas noslēguma turnīrā uzvarēja Aleksandrs Zverevs, kurš finālā ar 6-4, 6-3 pārspēja Novaku Džokoviču.

Visvairāk “ATP Finals” titulu – seši – ir Rodžeram Federeram, bet no aktīvajiem tenisistiem viņam uz papēžiem min Novaks Džokovičs, kura kontā ir piecas noslēguma turnīru trofejas.