Cigaņikam pilna spēle “Zorya” sastāvā Eiropas līgā

06/11/2020 00:03
Andrejs Cigaņiks

Latvijas futbola izlases spēlētājs Andrejs Cigaņiks ceturtdien UEFA Eiropas līgas spēlē laukumā pavadīja visas 90 minūtes, taču viņa pārstāvētā Ukrainas komanda Luhanskas “Zorya” piedzīvoja zaudējumu trešajā grupu turnīra spēlē.

“Zorya” G grupas trešajā mačā mājās ar 1:4 (0:2) piekāpas Atēnu AEK.

Cigaņiks pirmo reizi karjerā UEFA Eiropas līgas spēlē laukumā devās starta vienpadsmitniekā. Debiju Eiropas līgā futbolists piedzīvoja pirmajā mačā pret Lesteras “City”, taču pret Portugāles klubu “Braga” viņš palika rezervē.

Aizsargs laukumā pavadīja 90 minūtes, taču ar rezultatīvām darbībām neizcēlās.

Ukrainas komanda pirmajā puslaikā vārtus zaudēja septītajā minūtē, kad Muamers Tankovičs soda laukumā iepretim vārtiem saņēma piespēli no partnera un ātri vien bumbu raidīja tīklā. Bumbas lidojuma ceļā stāties nepaspēja Cigaņiks.

Nepilnas 25 minūtes vēlāk Tankovičs bumbu piespēlēja Petrosam Mantalosam, kurš izrāvās aiz aizsargu muguras un ar filigrānu sitienu pārsvaru dubultoja. Tikmēr jau otrā puslaika devītajā minūtē Marko Livaja panāca 3:0. “Zorya” kļūdījās uzbrukumā un drīz vien soda laukumā ar bumbu bija Livaja, kurš pēc dažām māņkustībām izšķīrās par sitienu vārtu apakšējā stūrī.

“Zorya” vienus vārtus izdevās atgūt 81.minūtē, Vladislavam Kočerginam vārtsargu no aptuveni 16 metriem pārspējot ar spēcīgu sitienu. Nepilnu pusminūti vēlāk otrā laukuma pusē trīs vārtu pārsvaru atjaunoja Livaja.

Citā šīs grupas spēlē “City” mājās ar 4:0 (1:0) uzvarēja “Braga”. Pirmos divus uzvarētāju labā guva Keleči Iheanačo, bet pēc tam izcēlās arī Deniss Praets un Džeimss Medisons.

Ar deviņiem punktiem pirmo vietu G grupā ieņem “City”, “Braga” ir par trim mazāk, kamēr “Zorja” aizvien ir bešā.

Fināls šogad 26.maijā tiks aizvadīts Gdaņskā, kur titulmačam bija jānotiek jau pagājušajā sezonā, bet Covid-19 izplatības dēļ tika pārcelts uz Ķelni. Pēc gada fināls paredzēts Seviljā, bet 2023.gadā – Budapeštā.

Pērn finālā “Sevilla” no Spānijas ar 3:2 uzvarēja Milānas “Inter”