Cigaņiks debitē Ukrainas premjerlīgā

04/03/2020 21:46

Latvijas futbolists Andrejs Cigaņiks trešdien savā debijā Ukrainas premjerlīgā laukumā pavadīja visas 90 minūtes un nopelnīja dzelteno kartīti, kamēr viņa pārstāvētā komanda Luhanskas “Zorja” izcīnīja uzvaru.

“Zorja” savā laukumā ar 2:0 (0:0) uzvarēja “Ļviv”.

Cigaņikam šī bija pirmā spēle Ukrainas čempionātā, jo iepriekšējos divos dueļos viņš tika atstāts uz rezervistu soliņa. Pussargs šajā spēlē ieņēma malējā aizsarga pozīciju, bet ar rezultatīvām darbībām neizcēlās. Viņš 77.minūtē nopelnīja dzelteno kartīti.

Luhanskas komanda pirmos vārtus spēlē guva 54.minūtē, kad 1:0 panāca Vladislavs Kabajevs. Minūti līdz pamatlaika beigām Bodgans Ledņevs pārsvaru dubultoja, bet kompensācijas laika otrajā minūtē viņš nespēja realizēt “pendeli”.

Iepriekš 73.minūtē 11 metru soda sitienu neprecīzi izpildīja arī Artjoms Gromovs.

Tāpat debiju šajā mačā piedzīvoja bosniešu vārtsargs Nikola Vasiljs, kurš atvairīja abas vārtu rāmī lidojošās bumbas.

Jau ziņojām, ka 16.janvārī pussargs Andrejs Cigaņiks parakstīja līgumu uz diviem ar pusi gadiem ar Luhanskas “Zorja” komandu no Ukrainas.

Citā spēlē Kaspars Dubra un viņa pārstāvētā “Oleksandriya” viesos ar 4:0 (1:0) pārliecinoši uzvarēja Ļvovas “Karpati”.

Dubra devās laukumā savas komandas pamatsastāvā un aizvadīja visu spēli, taču statistikas ailēs neatzīmējās. Aizsargs šosezon teju vai katrā mačā izgājis sākumsastāvā.

Spēles rezultātu 37.minūtē ar precīzu “pendeli” atklāja Maksims Tretjakovs, kurš vēl vienus vārtus guva otrā puslaika 13.minūtē. Trešos vārtus 73.minūtē iesita Artjoms Sitalo, bet gala vārds minūti līdz pamatlaika beigām piederēja Jevgēņijam Banadam, kurš panāca 4:0.

“Zorja” komanda ar 43 punktiem 21 mačā ieņem otro vietu Ukrainas čempionātā, kamēr “Oleksandriya” ar 37 punktiem ir piektā. Abas komandas jau ir nodrošinājušas sev vietu izslēgšanas spēlēs.

Tikmēr Latvijas futbolistu Kristera Tobera un Pāvela Šteinbora pārstāvētās komandas Gdaņskas “Lechia” un Gdiņas “Arka” trešdien Polijas ekstraklases spēlēs cieta neveiksmes.

Gdaņskas “Lechia” mājās ar 0:2 (0:0) piekāpās Varšavas “Legia”.

Tobers spēlēja balsta pussarga pozīcijā un laukumā pavadīja visas 90 minūtes, taču ar rezultatīvām darbībām neizcēlās. Pirmajā puslaikā “Lechia” vienīgo sitienu pa pretinieku vārtiem izdarīja tieši Tobers.

Gdaņskas komanda pirmos vārtus zaudēja 57.minūtē, kad vienatnē pret vārtsargu pēc tālas piespēles izskrēja Pāvels Všoleks. Otrie vārti tika zaudēti kompensācijas laika pēdējā minūtē. Mateušs Čoleviaks soda laukumā iepretim tukšiem vārtiem bija pirmais pie vārtsarga atsistās bumbas, panākot 2:0.

Tikmēr Gdiņas “Arka” viesos ar 0:1 (0:1) zaudēja Glivices “Piast”, kas pērn izcīnīja uzvaru Polijas čempionātā.

Gdiņas vienības pamatvārtsargs Šteinbors, kurš tika atzīts par 2019.gada Latvijas labāko futbolistu, laukumā pavadīja visas 90 minūtes. Viņš Polijas ekstraklasē bijis laukumā 106 spēles pēc kārtas.

Šteinbors vienīgo reizi kapitulēja 29.minūtē, kad pēc Horhes Fēliksa sitiena bumba atlēca no vārtu stabu, pirmajam pie tās esot Pjotram Paržišekam.

Pēc 25 spēļu kārtām “Lechia” komanda ar 37 punktiem ieņem septīto vietu, kamēr “Arka” ar 25 punktiem atrodama 14.pozīcijā.

Pēc pirmajā posmā aizvadītajām 30 spēlēm čempionāts tika sadalīts divās daļās – čempiona titulu sadalīs astoņi vadošie klubi.

Pērn par Polijas čempioni tika kronēta Glivices “Piast” vienība, bet Šteinbora pārstāvētā “Arka” cīnījās par palikšanu augstākajā līgā.